Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

ФОРМУВАННЯ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
НОСАЧЕНКО ТЕТЯНА БОРИСІВНА
УДК 372. 874
ФОРМУВАННЯ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Тименко Володимир Петрович,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії
трудової підготовки і політехнічної творчості.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Котелянець Наталія Валеріївна,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри методик початкового навчання.
Провідна установа: Херсонський державний університет,
кафедра педагогіки і психології
Міністерство освіти і науки України, м. Херсон
Захист відбудеться 11 квітня 2006 року о 16 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 9 “ березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О. П. Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах ринкових суспільних відносин усвідомлюється нагальна потреба використання нових форм діяльності, зумовлених тенденціями розвитку полікультурної моделі суспільства, яка характеризується особливою увагою до проблем проектування – соціального моделювання, деконструктивного системного аналізу, некласичних методів творчості. Зміна соціальних відносин в Україні вимагає створення конкурентно спроможного матеріального середовища. З огляду на це, в процесі оновлення національної системи освіти особливо актуальним стає розвиток творчості підростаючого покоління в проектно-художній діяльності (дизайні). Для цього учням необхідно володіти конструктивними уміннями, педагогічні умови формування яких ще не були предметом наукового дослідження в умовах функціонування школи першого ступеня.
Одним із шляхів формування конструктивних умінь у початковій школі може бути забезпечення комплексного впливу на учнів різних видів архітектонічних і образотворчих мистецтв. Основою для розвитку зазначених видів творчості є образотворче мистецтво і художня праця, які в синтезі повноцінно забезпечують розвиток конструктивних умінь учнів.
Проблеми взаємодії різних видів мистецтв у навчально-виховному процесі висвітлені в дослідженнях Н.Аніщенко, Н.Голоти, Б.Івасіва, Т.Козакової, А.Ларькова, О.Миронова, О.Щербо.
В історичній ретроспективі позитивну роль художньої творчості в навчально-виховному процесі відзначали відомі зарубіжні педагоги: Я.Коменський, М.Монтессорі, Ж.Руссо, С.Френе, Р.Штайнер. На можливість формування конструктивних умінь учнів у процесі художньої творчості вказували Д.Дьюі, В.Кільпатрик, Ж.Піаже.
Взаємодії художньої і трудової діяльності в шкільній системі приділяли увагу вітчизняні і зарубіжні класики педагогічної науки: А.Бакушинський, Г.Ващенко, Г.Кершенштейнер, А.Макаренко, В.Сухомлинський, К.Ушинський, С.Шацький, О.Шумілін.
Питаннями впровадження проектно - художньої діяльності в практику початкової школи займалися Л.Вержиківська, В.Вільчинський, Н.Конишева, Л.Маліновська Б.Неменський, С.Свид, В.Сирота, В.Тименко, М.Фішер, В.Шпільчак.
Психолого-педагогічні аспекти проблеми формування навчальних умінь у школярів є предметом теоретичних і експериментальних досліджень І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок