Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах (Клініко-експериментальне дослідження)

Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах (Клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах (Клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,26 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО охорони здоровя України
ЗАПОРІЗЬКА медична АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ЛОГАЧОВ Віталій Клавдійович
 
УДК: 616.34.-002.3-06:616.381-002/616-09
Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах
(Клініко-експериментальне дослідження)
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук

 
Запоріжжя – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків
Науковий консультант:
доктор медичних наук, професор Бойко Валерій Володимирович
Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, директор, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ярешко Володимир Григорович
Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри хірургії-2
доктор медичних наук, професор Тамм Тамара Іванівна
Харківська медична академія післядипломної освіти, професор кафедри хірургії та проктології
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор
Бондаренко Миколай Матвійович
Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри хірургічних хвороб
Провідна установа:
Львівський Національний державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра загальної хірургії
Захист відбудеться “ 4 " листопада 2004 р., о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.01 при Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 69096, м.Запоріжжя, б-р Вінтера, 20
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Запорізької медичної академії післядипломної освіти (69096, м.Запоріжжя, б-р Вінтера, 20)
Автореферат розісланий 29 вересня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент С.Є.Гребенніков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У медицині взагалі, а хірургії зокрема, нерідкі ситуації, коли стани, що мають близький або єдиний патогенез, розділені нозологічною або систематичною термінологією. У ряді випадків спільність патогенезу “лежить на поверхні”, частіше трохи завуальована знову тією ж нозологічною перешкодою. Прикладом є стани, що супрово-дяться некробіотичними процесами кишкової стінки - травми, розриви, перфорації, некрози, нориці, які вимагають відновлення безперервності кишечника. Летальність як при некротичних процесах в кишці, так і при кишкових норицях в гострому періоді приблизно однакові - 30-70% (Гусак В.К. і співавт., Лобаков А. И., і співавт., 2000, Міміношвілі А.І. та спіавт., 2000, 2001., Schirmer C.C. et al. 1999), що зайвий раз доводить тотожність цієї патології. Спроба нозологічного об'єднання таких станів була зроблена з точки зору можливості обтурації і вибору тактики лікування несформованих кишкових нориць в залежності від форми рани і рівня відмежування прилеглої дільниці черевної порожнини (Белоконев В.И., Измайлов Е.П., 2000, Гусак В.К. і співавт., 2000, Богданов А.В. 2001).
Разом з тим, некроз частини кишкової стінки в залежності від взаємовідношення ураженого відрізка з порожниною очеревини і зовнішньою (по відношенню до замкненого простору черевної порожнини) середою може бути охарактеризований як зовнішня нориця кишки "в рані" або "через порожнину", або перфорація, яка ускладнена відмежованим або розповсюдженим перитонітом. При цьому до моменту початку лікування можлива наявність кризного дефекту кишкової стінки на макро- або мікроскопічному рівні, або дефект кишкової стінки виникає в процесі оперативного втручання.
Ця проблема має багато не вирішених до цього часу питань. При деструкції кишки, ускладненій розповсюдженим або невідмежованим перитонітом, можливість одномоментного відновлення безперервності кишки викликає сумнів в зв'язку із загрозою неспроможності швів, зумовленою гнійно-запальним процесом і супроводжуючих його або попередніх йому (при странгуляціях) порушеннях інтрамурального кровотока і мікроциркуляції (Хубезов Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах (Клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок