Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ (соціально-філософський аспект)

ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ (соціально-філософський аспект)

Назва:
ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ (соціально-філософський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ЗУЄВА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
УДК 004:378(043.3)
ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ
ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
(соціально-філософський аспект)
09.00.03. – соціальна філософія і філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Темко Григорій Дмитрович
Київський міжнародний університет, проректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович
Київський інститут підготовки кадрів
державної служби зайнятості України,
професор кафедри соціології та соціальної роботи;
кандидат філософських наук, доцент
Предко Олена Іллівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
релігієзнавства.
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, відділ гуманітарної політики, м. Київ.
Захист відбудеться „24” листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „18” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена як потребами практичного характеру, так і необхідністю її наукового розвитку. В сучасному світі головною формою соціального надбання є не матеріальні елементи виробництва, а накопичення й використання інформації. Саме інформація сьогодні є головним чинником одержання переваг нового типу суспільства – інформаційного – над усіма попередніми його різновидами. В інформаційному суспільстві, яке бурхливо розвивається на початку XXІ століття, особливе значення надається комплексові заходів, спрямованих на забезпечення всеосяжного використання достовірного, вичерпного і своєчасного знання в усіх сферах діяльності. Тому в період переходу до інформаційного суспільства необхідно підготувати людину до швидкого сприйняття й опрацювання великих обсягів інформації, оволодіння сучасними засобами, методами і технологіями пізнання і перетворення світу. Нові умови обробки інформації породжують новітню інформаційну культуру, сучасні форми міжособистісних відносин та взаємин людини з технікою. З огляду на це актуальним виявляється дослідження гуманістичної складової впровадження інформаційних освітніх технологій в умовах становлення інформаційного суспільства.
Теоретичний інтерес до проблеми гуманістичних засад впровадження інформаційних освітніх технологій підкріплений безпосередньою практикою їх використання в умовах становлення і розвитку інформаційного суспільства. Хоча прихід такого суспільства фахівці пророкували вже понад чверть століття тому, Україна поки що залишається якщо й не поза ним, то здебільшого на його периферії. Єдиним шляхом приєднання до авангарду країн, які розбудовують інформаційне суспільство, є обрання стратегії випереджального розвитку. Не тільки наша фундаментальна наука, але й сфера освіти мають працювати так, щоб бути на кілька кроків попереду досягнень світової спільноти. Бо якраз знання, інтелект, кваліфікація і є запорукою успішної реалізації зазначеної стратегії. Тому аксіомою становлення й піднесення сучасного українського суспільства повинен стати пріоритетний розвиток такої освіти, однією з провідних рис якої є широке застосування новітніх інформаційних технологій.
Водночас розвиток освіти в умовах становлення інформаційного суспільства позначений активізацією інтересу до проблем людини і гуманізації соціальних процесів. Нове відродження гуманізму зумовлене сукупністю глобальних суперечностей, які ставлять під сумнів саму можливість подальшого існування людини як виду Homo sapiens.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ (соціально-філософський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок