Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМИ РИЗИКАМИ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області)

УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМИ РИЗИКАМИ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області)

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМИ РИЗИКАМИ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Черданцева Ірина Геннадіївна
УДК 330.131.7
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМИ РИЗИКАМИ
В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
(на прикладі підприємницьких структур
Чернівецької області)
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво,
менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому державному університеті ім. Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук
Євдокименко Валерій Кирилович,
Чернівецький державний університет
ім. Юрія Федьковича, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Андрушків Богдан Миколайович,
Тернопільська академія народного
господарства, завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Гомольська Наталія Іванівна,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, старший науковий
співробітник відділу
Провідна установа: Науково-дослідний економічний
інститут Міністерства економіки
України, відділ проблем
реформування відносин власності,
антимонопольної політики
і розвитку підприємництва, м.Київ
Захист відбудеться “27” жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька,4.
Автореферат розісланий “26” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденцією останніх років є збільшення інтересу широкого кола спеціалістів, особливо підприємців та менеджерів різного рівня, до питань управління підприємницьким ризиком (УПР). Сучасні підприємницькі структури не можуть не приділяти увагу різним способам зменшення невизначеності зовнішнього та внутрішнього середовища, в яких вони змушені здійснювати свою господарську діяльність. Треба визнати, що ризик є невід’ємною частиною економічного життя, і його ігнорування в процесі здійснення підприємницької діяльності значно знижує конкурентоспроможність фірм, потенціал їх життєздатності в умовах змінного, у деякій мірі агресивного, зовнішнього середовища, яке постійно породжує ризикові ситуації. Тому вивчення та аналіз існуючих концепцій теорії ризику, їх взаємозв’язок з теорією підприємництва, дослідження методів УПР на різних рівнях набувають особливого значення та актуальності.
Ці проблеми отримали відповідне відображення у працях таких західних науковців, як І.Тюнен, Ф.Найт, Р.Кантільон, Й.Шумпетер, Дж.М.Кейнс, І.Кірцнер та інші. В останні роки вийшли роботи російських вчених, зокрема В.А.Абчука , А.П.Альгіна, І.Т.Балабанова, Г.Б.Клейнера, Б.А.Райзберга, П.Г.Грабового, Л.Г.Шаршукової, В.В.Шахова, В.А.Чернова, в яких розглядаються різні аспекти проблеми підприємницького ризику.
Дослідження проблем підприємництва та місця ризику у підприємницькій діяльності висвітлені в роботах українських науковців В.Вітлінського, М.Долішнього, М.Козоріз, В.Мікловди, А.Даниленка, Б.Андрушківа, П.Бєлєнь-кого, О.Кузьміна, І.Михасюка, В.Пили, С.Реверчука, О.Слюсаренко, О.Устенка, А.Чупіса, В.Черкасова та інших. В них аналізуються проблеми розвитку вітчизняного підприємництва та обгрунтовується необхідність формування сприятливого середовища для здійснення підприємницької діяльності в Україні.
Аналіз цих та деяких інших робіт дає можливість констатувати, що в наш час у вітчизняній теорії та практиці не має єдиного підходу до визначення суті підприємницького ризику та методів УПР. Значна частина спеціальних робіт присвячена теоретичним дослідженням та розробкам методів вимірювання рівня ризику у банківській діяльності, у галузі фінансів, страхування та інвестицій і в деяких інших специфічних областях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМИ РИЗИКАМИ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок