Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА ТА ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ У ПАЦІЄНТОК З НЕВИНОШУВАННЯМ ВАГІТНОСТІ НА ФОНІ ГЕРПЕСВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА ТА ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ У ПАЦІЄНТОК З НЕВИНОШУВАННЯМ ВАГІТНОСТІ НА ФОНІ ГЕРПЕСВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

Назва:
ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА ТА ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ У ПАЦІЄНТОК З НЕВИНОШУВАННЯМ ВАГІТНОСТІ НА ФОНІ ГЕРПЕСВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НІКОЛАЄВА СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК: 618.396-06:618.33+616.523-085(043.3)
ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА ТА ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ
У ПАЦІЄНТОК З НЕВИНОШУВАННЯМ
ВАГІТНОСТІ НА ФОНІ ГЕРПЕСВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ
14. 01. 01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі акушерства та гінекології №1 Одеського державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Нагорна Вікторія Федорівна
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри акушерства та
гінекології №1
Офіційні опоненти:
 
доктор медичних наук, головний науковий співробітник Корнацька Алла Григорівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, головний науковий співробітник відділення планування сім’ї і статевого розвитку дітей та підлітків
доктор медичних наук, професор Сенчук Анатолій Якович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології
Захист відбудеться “26” вересня 2007 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розіслано “21” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 41.600.02
кандидат медичних наук, доцент Стоєва Т.В.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ
ВПГ – вірус простого герпеса
ГВІ – герпесвірусна інфекція
ІФА – імуноферментний аналіз
НВ – невиношування вагітності
ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція
ЦІК – циркулюючі імунні комплекси
ЦМВ – цитомегаловірус
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема невиношування вагітності (НВ) надзвичайно актуальна в медичному й соціальному аспектах. Це обумовлено високою частотою даної патології, що досягає, за даними ВООЗ, 15-20% від усіх вагітностей і супроводжується тяжкими наслідками для загального стану здоров'я жінки, її репродуктивної функції, сімейних відносин і трудової діяльності. За останні 10 років збільшилася кількість мимовільних абортів у 4-6 разів. Протягом року у 50000 жінок вагітність мимовільно переривається до строку (Піотрович Л.М., 2004). У I триместрі частота НВ може досягати 50%, у II - 20%, у III - 30%. Питома вага недоношених дітей у структурі мертвонародження складає понад 50%, до 80% - ранньої неонатальної смертності, до 70% - малюкової смертності. Щорічно у світі народжується 13 млн. недоношених дітей, які в структурі малюкової смертності посідають перше місце (Сидельникова В.Н., 2005).
НВ являє собою поліетіологічний симптомокомплекс, у розвитку й реалізації якого беруть участь найважливіші системи організму матері й плода. Порушення вагітності, як правило, обумовлено сполученням ряду причин, які можуть діяти або одночасно, або приєднуватися в міру прогресування вагітності (Кошелева Н.Г. і співавт., 2002; Чайка В.К., Дьоміна Т.М., 2006).
Хронічні персистуючі вірусні та бактеріальні інфекції в останні роки відіграють провідну роль в етіології звичного НВ. Причина тому - неповна елімінація збудника у зв'язку з наявністю вторинного імунодефіциту. Під час вагітності змінюється ендокринний і імунний статус за типом фізіологічної імуносупресії. Тому сполучення інфекції й вагітності здається особливо несприятливим, бо супроводжується різними ускладненнями вагітності, перинатальною захворюваністю й смертністю. Частота даної патології під час вагітності досягає 67,1-76,3% (Дубоссарська З.М., Сенчук А.Я., 2003; Чайка В.К., Дьоміна Т.М., 2006).
Серед причин невиношування на сьогоднішній день вірусні інфекції герпетичної групи відносять до найпоширеніших захворювань, що викликають внутрішньоутробне інфікування плода, ембріо- та фетопатії, ранні й пізні мимовільні аборти, антенатальну гіпотрофію, загибель плода.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА ТА ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ У ПАЦІЄНТОК З НЕВИНОШУВАННЯМ ВАГІТНОСТІ НА ФОНІ ГЕРПЕСВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок