Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ Становлення тракторобудування на території України в першій третині ХХ століття

ІСТОРІЯ Становлення тракторобудування на території України в першій третині ХХ століття

Назва:
ІСТОРІЯ Становлення тракторобудування на території України в першій третині ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗКУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТЕХНОЛОГІЙ ТРАНСПОРТУ
ЛУПАРЕНКО Григорій Володимирович
УДК 631.372. (091)
ІСТОРІЯ Становлення тракторобудування
на території України
в першій третині ХХ століття
07.00.07 – історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ ? 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному політехнічному музеї при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ГРІФФЕН Леонід Олександрович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Вячеслав Олексійович, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, МУДРУК Олексій Сіверіанович, Державна наукова сільськогосподарська бібліотка УААН, провідний науковий співробітник Центру історії аграрної науки
Провідна установа: Херсонський національний технічний університет МОН України, кафедра українознавства, м. Херсон
Захист відбудеться 21 лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.820.02 у Київському університеті економіки та технологій транспорту за адресою: 03115, м. Київ, вул. Котельникова 29/18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича 19.
Автореферат розісланий 19 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І.Барабаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження викликана потребою вивчення розвитку вітчизняної науки й техніки початку ХХ ст. з метою визначення їх місця в світовій історії, полягає в збагаченні історичної спадщини України, виявленні та поверненні до духовної спадщини імен багатьох діячів науки і техніки. Вивчення історичних тенденцій розвитку техніки необхідне для правдивого відтворення минулого з метою визначення напрямку удосконалення технічних засобів на майбутнє.
В наш час зросла зацікавленість в дослідженнях початкового періоду створення та впровадження тракторів в сільськогосподарське виробництво. Дана тема через ряд ідеологічних перепон досліджувалась неповністю, деякі факти тлумачились однобоко чи взагалі не досліджувались. А ті роботи, які мали місце, не охоплювали тему у взаємозв'язках з іншими сферами суспільного життя з урахуванням впливу інших країн, тобто, відсутнє комплексне дослідження проблеми.
Впровадження двигуна внутрішнього згорання в сільськогосподарське виробництво, здійснило революцію в обробітку грунту. І той величезний вплив, який вона мала на подальший розвиток сільськогосподарського виробництва, машинобудування, соціальний розвиток села та загальний розвиток країни, викликає потребу в дослідженні цього процесу.
Поширення тракторів для механізації робіт на селі відбувалось відповідно до конкретних особливостей виробництва окремо взятої країни. На території України цей процес був обмежений рівнем розвитку промисловості з одного боку та потребами сільськогосподарського виробництва - з іншого. Впровадження тракторів здійснювалось з урахуванням природно-кліматичних умов, рівня розвитку виробництва, демографічної та політичної ситуації. Особливості вітчизняного сільськогосподарського виробництва та машинобудування формували специфічні риси вітчизняних тракторів. Саме в цей час розробляються сформовані в конкретних історичних умовах теоретичні основи конструювання вітчизняного трактора, який повинен був відповідати рівню розвитку виробництва в країні.
Дослідження з історії розробки та впровадження у виробництво тракторів доповнюють загальну історію науки й техніки, історію українського народу, що в свою чергу сприяє духовному відродженню нації, її самоусвідомленню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРІЯ Становлення тракторобудування на території України в першій третині ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок