Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗІСТАВНИЙ АНАЛІЗ КАТЕГОРІЇ АВТОРИЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ: СТРУКТУРА ТА СЕМАНТИКА

ЗІСТАВНИЙ АНАЛІЗ КАТЕГОРІЇ АВТОРИЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ: СТРУКТУРА ТА СЕМАНТИКА

Назва:
ЗІСТАВНИЙ АНАЛІЗ КАТЕГОРІЇ АВТОРИЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ: СТРУКТУРА ТА СЕМАНТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,85 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РИГОВАНОВА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 81’367:811.161.2:811.111
ЗІСТАВНИЙ АНАЛІЗ КАТЕГОРІЇ АВТОРИЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ: СТРУКТУРА ТА СЕМАНТИКА
Спеціальність 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Загнітко Анатолій Панасович,
завідувач кафедри української мови
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бєссонова Ольга Леонідівна,
завідувач кафедри англійської філології
Донецького національного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Скубашевська Ольга Станіславівна,
доцент кафедри англійської філології
Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка, кафедра загального мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “25” травня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано „_____” _______________ 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.філол.н., доцент Н.В.Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основною ознакою проблемної ситуації в лінгвістиці кінця ХХ – початку ХХІ ст. можна вважати динамізацію мови як об’єкта дослідження й антропоцентричне її сприйняття й вивчення (ідеї В. Гумбольдта, Е. Бенвеніста, Ш. Баллі). Водночас розвиток функціонально-комунікативних досліджень поставив на порядок денний сучасної лінгвістики необхідність розмежування об’єктів вивчення тими науковими напрямами, які вивчають “мову в дії”. Розпочинаючи з другої половини ХХ ст., у лінгвістичній науці спостерігається активна семантизація синтаксису, пов’язана з переорієнтацією лінгвістичних досліджень за концептом “від значення до форми”.
Однією з найактуальніших проблем у дослідженнях із семантичного синтаксису постає інтерпретація природи простого ускладненого речення, зокрема його інформативного обсягу (Т.Б.Алісова, Й.Ф.Андерш, Н.Д.Арутюнова, І.Р.Вихованець, М.В.Всеволодова, В.Г.Гак, К.Г.Городенська, В.Граб’є, Н.В.Гуйванюк, А.П.Загнітко, Г.О.Золотова, Н.Л.Іваницька, Л.О.Кадомцева, О.О.Камініна, О.В.Падучева, В.М.Русанівський, І.І.Слинько, Т.В.Шмельова, К.Ф.Шульжук та ін.). Відповідно до сучасного уявлення про семантику речень аналіз їх змісту передбачає врахування єдності об’єктивного (диктуму) і суб’єктивного (модусу) значень. Частковим виявом останніх є авторизація.
Вагомим внеском у дослідження авторизації стали розвідки Н.О.Авганової, Г.Н.Іванової, Г.Г.Кетель, О.В.Орленко, Є.Г.Федотової, в яких проаналізовано різновиди авторизованих оцінних конструкцій в англійській та німецькій мовах. Окремих питань авторизації торкаються у своїх працях українські науковці (А.М.Агафонова, І.Р.Вихованець, М.І.Голянич, Н.В.Гуйванюк, П.С.Дудик, Н.Л.Іваницька, Л.О.Кадомцева, В.Д.Шинкарук та ін.) та російські дослідники (М.В.Всеволодова, Г.О.Золотова, М.А.Корміліцина, О.М.Копитов, Г.Г.Лілова, М.К.Оніпенко, В. В.Філатова та ін.). Функціонально-семантичні аспекти авторизованих конструкцій досліджені більш ґрунтовно у працях мовознавців чеської лінгвістичної школи (І.Полдауф та ін.).
Актуальність дослідження визначається, по-перше, посиленим інтересом лінгвістичної науки до проблеми “суб’єктивності” мови, до складної взаємодії дійсності, мислення й мови, до неодновимірного чинника “мовець”, “автор висловлення” і його ролі у формуванні змістової структури речення, по-друге, потребою наукового осмислення принципів ускладнення змісту речення авторизувальними засобами з урахуванням специфіки певної національної мови (зокрема української та англійської).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗІСТАВНИЙ АНАЛІЗ КАТЕГОРІЇ АВТОРИЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ: СТРУКТУРА ТА СЕМАНТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок