Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЗАПАЛЮВАННЯ І ГОРІННЯ ДЕЯКИХ РОЗРЯДІВ НИЗЬКОГО ТИСКУ

ОСОБЛИВОСТІ ЗАПАЛЮВАННЯ І ГОРІННЯ ДЕЯКИХ РОЗРЯДІВ НИЗЬКОГО ТИСКУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАПАЛЮВАННЯ І ГОРІННЯ ДЕЯКИХ РОЗРЯДІВ НИЗЬКОГО ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут фізики
рудніцький валентин анатолійович
УДК 533.9.02; 537.525; 621.387.2
ОСОБЛИВОСТІ ЗАПАЛЮВАННЯ І ГОРІННЯ
ДЕЯКИХ РОЗРЯДІВ НИЗЬКОГО ТИСКУ
01.04.04 - фізична електроніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України.
Науковий керівник
канд. фіз.-мат. наук, старший наук. співр. Саєнко Володимир Антонович
Інституті ядерних досліджень НАН України, старший наук. співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, с.н.с, Гончаров Олексій Антонович
Інститут фізики НАН України, провідний .наук. співробітник.
канд. фіз.-мат. наук, Васенін Юрій Леонідович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, наук. співроб.
Провідна установа
Київський університет ім. Т.Шевченка, кафедра фізичної електроніки (м. Київ).
Захист відбудеться « 17 »червня 1999 р. о 1430 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 252022, Київ—22, пр. Науки 46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики
НАН України. (Київ, пр. Науки 46).
Автореферат розісланий « 17 » травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. фіз.-мат. наук Іщук В.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. До розрядів низького тиску відносяться такі, що горять при тисках робочої речовини р102 Па. Це досить широкий клас електричних розрядів. Якщо розглянути газове середовище при р10-1 Па, то варто звернути увагу, що довжина вільного пробігу електрона більша розрядного проміжку. В такому випадку утруднені умови утворення лавин іонізації. Проте при допомозі магнітного поля шлях електрона до анода можна видовжити, заставивши його виконувати рух по складній траєкторії. Коли шлях, пройдений електроном, стане рівний довжині вільного пробігу, значно зростає ймовірність іонізації нейтральних молекул в розрядному проміжку. Таким чином, самостійні розряди низького тиску можуть запалюватись при певній конфігурації електродів, розміщених у магнітному полі. Одним з таких розрядів є відбивний розряд типу Пеннінга.
До інших розрядів низького тиску, які досліджувались нами, відносяться розряди з випаровуваним у вакуумі електродом. Зокрема, це несамостійний розряд з однорідно випаровуваним у вакуумі анодом і електронно-пучкові розряди. Особливістю цих типів розрядів є те, що теплова потужність самого розряду або пучка електронів випаровує електрод, цим створюється місцеве підвищення концентрації нейтральних частинок (молекул пари), де і відбувається основна іонізація.
Дослідження розрядів низького тиску почали активно розвиватись після другої світової війни в зв'язку з розробками джерел іонів для прискорювачів заряджених частинок. Важливим використанням відбивних розрядів стали магніторозрядні насоси з холодними катодами. Вивчення відбивного розряду Пеннінга широко підтримувалось ще й в зв'язку з іншими його застосуваннями в магніто-іонізаційних датчиках з холодними катодами для вимірювання тисків газів і парів, генераторах високочастотних шумів і регулярних коливань НВЧ, плазмових джерелах електронів і іонних двигунах. Найбільш інтенсивно дослідження розряду проводились в кінці 50-х і в 60-х роках. В цей час була створена теорія розряду, яку підтримують більшість авторів. Проте, пояснюючи одні експериментальні факти, вона буває безсилою при поясненні інших. Ця теорія грунтується на уявленні про об'ємні заряди і зони підвищеної іонізації. Проте з точки зору цієї теорії не можна пояснити помічені в експерименті немонотонності в залежностях основних параметрів розряду від індукції магнітного поля. Зокрема, про це говорять немонотонності на кривих запалювання, бо в момент запалювання розряду об'ємні заряди і зони підвищеної іонізації відсутні.
З часом вивчення розрядів низького тиску розширилось, бо виник новий напрямок наукових і прикладних досліджень - вакуумно-плазмова технологія обробки поверхні твердого тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЗАПАЛЮВАННЯ І ГОРІННЯ ДЕЯКИХ РОЗРЯДІВ НИЗЬКОГО ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок