Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ АДВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ У СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ТОНКИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ

ЧИСЕЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ АДВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ У СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ТОНКИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ АДВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ У СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ТОНКИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,05 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК України
Інститут прикладних проблем механіки і математики
ім. Я. С. Підстригача
КУХАРСЬКИЙ Віталій Михайлович
УДК 517.958:519.6
ЧИСЕЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ АДВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ
У СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ТОНКИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
А В Т О Р Е Ф Е Р А Тдисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної математики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор
Савула Ярема Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти
доктор фізико-математичних наук, професор Сопронюк Федір Олексійович, Чернівецький державний університет ім. Юрія Федьковича, завідувач кафедри математичних проблем управління і кібернетики;
кандидат фізико-математичних наук Чернуха Ольга Юріївна, Центр математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України, в. о. старшого наукового співробітника.
Провідна установа
Київський національний університет ім. Т. Шевченка, кафедра обчислювальної математики, Міністерство освіти та науки України.
3ахист відбудеться " 27 " листопада 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України за адресою: 79053, м. Львів, вул. Наукова, 3”б”.
3 дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України (м. Львів, вул. Наукова, 3”б”).
Автореферат розісланий " 23 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Шевчук П. Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед сучасних проблем математичного моделювання важливе місце посідає дослідження процесів адвекції-дифузії у неоднорідних середовищах. Це пов’язано із широким спектром застосувань математичних моделей, що описують такі явища, при розв’язуванні задач мікроелектроніки, гідродинаміки, фізіології, перенесення забруднень у ґрунтах та інших задачах екології, тощо. Для багатьох досліджуваних областей характерними особливостями є наявність у них тонких прошарків чи каналів із відмінними від основного середовища властивостями. Такі неоднорідності породжують значні труднощі при використанні відомих підходів до розв’язання згаданих задач. Крім цього, більшість задач такого класу передбачає ще й відмінності у типах перенесення субстанції у тонких прошарках чи каналах. Найпростішою з них є існування поряд із дифузійним перенесенням – адвективного. Це характерно, наприклад, для середовища ґрунту з колодязями, залишками кореневих систем у задачах екології, для кровоносної системи організму людини при дослідженні перерозподілу кисню у задачах фізіології і т.п. Незначне ускладнення формул на етапі побудови математичної моделі, пов’язане із врахуванням адвекції у тонких включеннях, може приводити до надскладних проблем при застосуванні чисельних методів.
В даний час у теорії чисельних методів розв’язування задач математичної фізики найбільш глибокі й довершені результати отримані при розгляді задач із самоспряженими операторами. Це відноситься як до методів, які базуються на скінченнорізницевих апроксимаціях, так і до методів на основі скінченно-елементних апроксимацій. Стосовно до задач із несамоспряженими операторами, до яких відноситься задача адвекції-дифузії, виникають проблеми, пов’язані зі стійкістю та збіжністю чисельних схем.
Дисертаційна робота присвячена побудові та дослідженню математичних моделей та чисельних алгоритмів розв’язування важливих у практиці задач адвекції-дифузії у тонких криволінійних шарах чи осесиметричних каналах та середовищах з ними, що описуються системами параболічних рівнянь з диференціальними операторами різної вимірності за просторовими змінними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ АДВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ У СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ТОНКИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок