Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> різнорівнева біоіндикаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій чернівецької області

різнорівнева біоіндикаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій чернівецької області

Назва:
різнорівнева біоіндикаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій чернівецької області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,86 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
морозова тетяна василівна
УДК 504.064.3:574
різнорівнева біоіндикаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій чернівецької області
03.00.16 – екологія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної та експериментальної екології біологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Руденко Світлана Степанівна
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри загальної та експериментальної екології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
стефурак Василь Петрович
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри біології
доктор біологічних наук, професор
Коршиков Іван Іванович
Донецький ботанічний сад НАН України, завідувач відділом промислової ботаніки
Провідна установа Дніпропетровський національний університет
Захист відбудеться “20”квітня 2005 р. о 12 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, за адресою: вул. Лесі Українки, 25 (ІІІ корпус університету, аудиторія 81), м. Чернівці, 58012, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: вул. Лесі Українки, 23, м. Чернівці, 58012, Україна.
Автореферат розісланий “17” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Копильчук Г.П.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Біоіндикаційні дослідження на території України носять фрагментарний характер і поки що не набули системного вигляду. Особливою рідкістю відзначаються дослідження з використанням тест-ознак різних рівнів організації, що є імперативним принципом біомоніторингу. В Україні такого плану дослідження проведені для Дніпропетровської області (Горова, 1996), для Запорізької (Бессонова, 1996), для Івано-Франківської (Стефурак, , Случик, 2001) та для Донбасу (Коршиков, 1996). Біоіндикаційні дослідження в межах Чернівецької області стосувалися лише оцінки структурно-функціонального стану мікробоценозів ґрунтів (Назаренко, 1998, Нікорич, 2001, Дронь, 2002) та виявлення фенотипічно-нозологічних кореляцій людських популяцій різних природних зон (Руденко та ін., 2002). Більша увага була приділена екогеохімії антропогенних ландшафтів (Гуцуляк, 2001). Комплексні біоіндикаційні дослідження на різних рівнях організації живих систем на даній території до цього часу не проводились.
Наведені вище аргументи зумовлюють актуальність, своєчасність і доцільність проведення багаторівневого біомоніторингу території Чернівецької області.
Аналіз даних літератури засвідчує, що в практиці біомоніторингу, на відміну від геоекологічного, практично не використовувались геоінформаційні системи (ГІС). Між тим, саме ці технології дозволяють максимально узагальнювати та візуалізувати результати багаторівневого біомоніторингу, завершальним етапом якого повинна бути інтеграція змін усіх досліджених тест-ознак. Отже, використання ГІС в практиці біомоніторингу є своєчасним і актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі загальної та експериментальної екології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в розрізі наукових тематик: комплексної держбюджетної науково-дослідної теми ”Розробка та обґрунтування концепції поліцентричної Al-F-I-Se-ої біогеохімічної провінції” (тема № 51.85, номер державної реєстрації 0101U008207, 1998-2003 рр.); кафедральної теми “Біоіндикація природних, урбо- та агроекосистем Чернівецької області” (номер державної реєстрації 0103U001966, 2004-2007 рр.); госпдоговірної теми 28.01 “Дослідження впливу техногенних факторів на довкілля і біоту міста Чернівці та районів Чернівецької області” (номер державної реєстрації 0101U002963, 1999-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: різнорівнева біоіндикаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій чернівецької області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок