Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ В СИСТЕМАХ Er-{Mn, Fe, Co, Ni}-In (ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК)

ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ В СИСТЕМАХ Er-{Mn, Fe, Co, Ni}-In (ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК)

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ В СИСТЕМАХ Er-{Mn, Fe, Co, Ni}-In (ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ДЗЕВЕНКО МАРІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК .3-19’682+669.018.1+548.3
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ В СИСТЕМАХ Er-{Mn, Fe, Co, Ni}-In
(ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА
ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК)
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор,
Каличак Ярослав Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник,
Василечко Леонід Орестович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
провідний науковий співробітник кафедри
напівпровідникової електроніки
кандидат хімічних наук ,
Гулай Любомир Дмитрович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
старший викладач кафедри загальної та неорганічної хімії
Провідна установа:
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться “_21__”_лютого____2007 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд.№2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “_12_”_січня_____ 2007 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом інтенсивно ведуться роботи з метою пошуку матеріалів з якісно новими характеристиками. В зв’язку з цим перспективним є використання властивостей того чи іншого металу, його сплавів і сполук з іншими металами. Велику увагу дослідників привертають тернарні сполуки рідкісноземельних металів з d-металами та p-елементами, в тому числі з індієм, завдяки цікавим фізичним властивостям, насамперед магнітним і електричним, стійкістю до високих і низьких температур, високого тиску і вакууму, великих навантажень і агресивних середовищ. На даний час в літературі є багато відомостей про фазові рівноваги та кристалічну структуру тернарних сполук в системах РЗМ-{Сo, Ni, Cu}-In. В той час як, потрійні системи РЗМ-Mn-In та РЗМ-Fe-In практично не досліджені.
Сполуки Ербію досить широко використовують при виробництві сортового скла, яке добре поглинає інфрачервоне випромінювання. Сплави на основі Ербію використовують в атомній енергетиці, світлотехніці, при виробництві феритів і магнітних сплавів, лазерів.
Широке застосування мають і сплави на основі 3d-металів. Манган переважно використовують як легуючу добавку для покращення механічних властивостей. Сплави на основі Феруму – універсальні, технологічні, їх широко використовують у виробництві інструментів, вимірювальних приладів, хімічної апаратури. Кобальт служить найважливішою складовою частиною інструментальних швидкоріжучих сталей. Сильні постійні магніти отримують з інтерметалічних сполук кобальту з деякими рідкісноземельними металами. Нікель та сплави на його основі досить широко використовують для захисту інших металів від корозії, для виготовлення конструкційних сплавів та хімічної апаратури, стійкої до дії агресивного середовища. Магнітні сплави Нікелю знайшли застосування у виготовленні запам’ятовуючих пристроїв ЕОМ.
Сполуки на основі Індію використовують для виготовлення антикорозійного покриття, напівпровідникових матеріалів, легкоплавких сплавів, змазок, відбиваючих плівок для дзеркал високої роздільної здатності, як домішки до деяких люмінесцентних сумішей.
З огляду на це, цікавий комплекс фізико-хімічних властивостей повинні мати сполуки та сплави за участю таких металів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ В СИСТЕМАХ Er-{Mn, Fe, Co, Ni}-In (ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок