Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОКСИКО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОМАЙТУ (ПРОПАРГІТУ)

ТОКСИКО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОМАЙТУ (ПРОПАРГІТУ)

Назва:
ТОКСИКО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОМАЙТУ (ПРОПАРГІТУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,70 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Інститут експериментальної і клінічної
ветеринарної медицини
ГЕРІЛОВИЧ Ірина Олександрівна
УДК 619:615.9:574:632.951
ТОКСИКО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОМАЙТУ (ПРОПАРГІТУ)
16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Малинін Олег Олексійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Хмельницький Григорій Олександрович, Національний аграрний
Університет Кабінету Міністрів України, директор НДІ здоров’я
тварин;
кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник
Патерега Ігор Петрович, Державний науково-дослідний контрольний
інститут ветпрепаратів та кормових добавок Міністерства аграрної
політики України, завідувач лабораторії фармакології і токсикології.
Провідна установа – Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького Міністерства аграрної політики України, кафедра фармакології та токсикології, м. Львів.
Захист відбудеться “16” травня 2006 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “14” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук,
професор _______________________ А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практично кожне господарство по виробництву сільськогосподарської продукції використовує пестициди. Витрати на хімічну обробку рослин з метою їх захисту від шкідників, хвороб і бур’янів відшкодовуються в одинадцятикратному розмірі за рахунок отримання кращого урожаю як за кількісними, так і за якісними показниками (Лісовий М.П., 2003; Кундиев Ю.И., 2000; Болотова Т.М., 2004). Проте хімізація сільського господарства призводить до накопичення і циркуляції в біосфері токсичних речовин (Чибураев В.И., 2003; Проданчук Н.Г., 2001; Клисенко М.А., 1999). Пестициди являють собою біологічно активні сполуки і, навіть в невеликих кількостях, є потужним фактором впливу на організм тварин, людини і довкілля в цілому (Петюх Г.П., 2005; Гуфрій Д.Ф., Гунчак В.М., Коцюмбас І.Я., 2004). У зв’язку з цим, для визначення ступеня небезпечності та встановлення максимально допустимих рівнів токсичних речовин необхідне проведення досліджень з вивчення механізму дії пестицидів, їх гострої і хронічної токсичності, персистенції у довкіллі тощо (Чибураев В.И., 2003; Куцан О.Т., 2005; Мельничук С.Д., Хмельницький Г.О., Якубчак О.М., 2005).
Омайт (пропаргіт) за хімічною структурою є ефіром сірчистої кислоти один. Він широко використовується в Україні і добре зарекомендував себе в боротьбі з кліщами-фітофагами. Особливої значимості препарат набув в АР Крим (Чабан В., 1996). Лише у 2003 р. тут було використано 1,8 тонн омайту.
Незважаючи на тривалий час і великі об’єми застосування пестициду в сільському господарстві нашої держави й інших країн, існує ряд суперечливих питань щодо його токсичних властивостей.
Вважають, що омайт (пропаргіт) відноситься до малотоксичних речовин. Однак показники токсичності пестициду в роботах різних дослідників відрізняються в два і більше разів (Мельников Н.Н., 1987; Седокур Л.К., 1986; Kiplinger G.R., 1993). Не повністю розкрито характер і не описано механізми дії препарату. При дослідженні токсикокінетики більша увага приділялась біотрансформації та виведенню омайту з організму. Проте майже не має даних щодо його розподілення та накопичення в органах і тканинах тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТОКСИКО-ЕКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОМАЙТУ (ПРОПАРГІТУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок