Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЯ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ: ЗВ’ЯЗОК З УРАЖЕННЯМ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ, ВІТАМІННИМ СТАТУСОМ ТА ДИСЛІПІДЕМІЄЮ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЯ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ: ЗВ’ЯЗОК З УРАЖЕННЯМ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ, ВІТАМІННИМ СТАТУСОМ ТА ДИСЛІПІДЕМІЄЮ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЯ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ: ЗВ’ЯЗОК З УРАЖЕННЯМ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ, ВІТАМІННИМ СТАТУСОМ ТА ДИСЛІПІДЕМІЄЮ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л. ШУПИКА
ПОСТОВІТЕНКО КАТЕРИНА ПАВЛІВНА
УДК 577.1:616.61:616.1:615.356
ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЯ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ: ЗВ’ЯЗОК З УРАЖЕННЯМ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ, ВІТАМІННИМ СТАТУСОМ ТА ДИСЛІПІДЕМІЄЮ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14. 01. 02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Станіславчук Микола Адамович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, завідувач кафедри факультетської терапії
Офійійні опоненти: академік АМН України, доктор медичних наук, професор Пиріг Любомир Антонович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри нефрології;
доктор медичних наук, професор Никула Тарас Денисович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2
Провідна установа: Інститут терапії ім Л.Т. Малої АМН України, м. Харків
Захист відбудеться “16січня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.613.06 Національної медичної академії пвслядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії пвслядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “1грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Т.М. Бенца
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Хронічна ниркова недостатність (ХНН) – симптомокомплекс, зумовлений незворотним, важким ураженням нирок. Перебіг ХНН супроводжується значним зростанням ризику виникнення серцево-судинної патології – через прискорення атерогенезу, ураження стінки судин, артеріо-венозних тромбозів та інших ускладнень (Пиріг Л.А, Таран О.І., 1995; Никула Т.Д. 2001, Мухин А.Н. и др., 2002; Дядык А.И. и др. 2002; Wrone E., 2004).
В останні роки значна увага приділяється такому „нетрадиційному” фактору ризику серцево-судинних уражень як гіпергомоцистеїнемія (ГГЦ) – підвищення вмісту в плазмі крові амінокислоти гомоцистеїну (ГЦ) (Li H., Golygorsky M., 2002; Francis M. et al., 2004; Rasouli M. et al., 2005). Хоча ГЦ є нормальним метаболітом організму, однак за певних умов – при спадкових генетичних дефектах, недостатності в харчуванні вітамінів В6, В9, В12, а також за ХНН, рівень ГЦ в плазмі крові підвищується. У зв’язку з цим в процесі лікування хворих з ХНН, крім загальновідомих заходів, доцільно використовувати засоби та методи, здатні знижувати рівень ГЦ.
Для лікування хворих з серцево-судинною патологію з метою зниження вмісту ГЦ в плазмі крові призначають вітаміни В6, В9 та В12, що забезпечують метаболічні перетворення ГЦ (Kaufman J., 2004). Висловлюється думка про доцільність застосування вказаних вітамінів для зниження рівня ГЦ також і у хворих з ХНН, що обґрунтовується наявністю явної або прихованої вітамінної недостатності (Friedman A. et al., 2001). Однак, в цілому результати застосування вітамінів у пацієнтів з патологією нирок виявились досить суперечливими (Bostom A., 1999; Sanchez Alvarez J. еt al., 2005; Menon V., et al. 2005). Не в останню чергу це пов’язано з відсутністю адекватного обґрунтування складу вітамінних препаратів та доз окремих вітамінів саме для пацієнтів з ГГЦ, індукованою ХНН. Схеми лікування вітамінами, що застосовуються в окремих клінічних дослідженнях, не мають достатнього експериментального обґрунтування, а саме це могло б допомогти з’ясувати такі важливі питання як підбір доз кожного з вітамінів, тривалість лікування, вплив вітамінів не лише на рівень ГЦ, але й на інші порушення гомеостазу, асоційовані з ГГЦ.
Залишається також нез’ясованим питання щодо патогенетичної ролі ГГЦ у виникненні та прогресуванні ХНН та асоційованих з нею порушень з боку серцево-судинної системи, а наявні в літературі дані неоднорідні (Мухин Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІПЕРГОМОЦИСТЕЇНЕМІЯ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ: ЗВ’ЯЗОК З УРАЖЕННЯМ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ, ВІТАМІННИМ СТАТУСОМ ТА ДИСЛІПІДЕМІЄЮ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок