Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ТА УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА КОН’ЮНКТИВИ ОКА ПРИ СТАРІННІ І ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

СТРУКТУРНІ ТА УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА КОН’ЮНКТИВИ ОКА ПРИ СТАРІННІ І ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

Назва:
СТРУКТУРНІ ТА УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА КОН’ЮНКТИВИ ОКА ПРИ СТАРІННІ І ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
КЛИМЕНКО Павло Павлович
УДК 611.841.1:611.161:612.67
СТРУКТУРНІ ТА УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА КОН’ЮНКТИВИ ОКА ПРИ СТАРІННІ І ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
03.00.11 - цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геронтології АМН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Квітницька-Рижова Тетяна Юріївна,
Інститут геронтології АМН України,
завідувач лабораторією морфології та цитології
Офіційні опоненти : доктор біологічних наук, професор
Стеченко Людмила Олександрівна,
Національний медичний університет імені академіка О.О. Богомольця,
професор кафедри гістології, цитології та ембріології
доктор медичних наук, професор
Гордієнко Вадим Максимович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри спортивної медицини
Провідна установа: Інститут ендокринології та обміну речовин
імені В.П. Комісаренка АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 11 ”__січня_____2006 року о _16___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215).
Поштова адреса:01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_1_”___грудня_______2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Цимбалюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вікові зміни серцево-судинної системи істотно впливають на темп старіння всіх тканин, органів і організму в цілому. Особливе значення при цьому набувають мікроциркуляторні шляхи, оскільки саме через них забезпечується регуляція кровонаповнення органів, реалізуються функції селективного транспортного обміну, дренажно-депонуюча і трофічна, що, у значній мірі, визначає тканинний гомеостаз. Дослідження вікових особливостей структури та ультраструктури шляхів мікроциркуляції - необхідна умова для розуміння механізмів порушення транскапілярного обміну і розвитку патологічних процесів у старості (Т.Ю.Квитницкая-Рыжова и соавт., 1995; К.Г.Саркисов и соавт., 1998; О.В Коркушко и соавт., 2002; И.И. Дедов, А.А. Александров, 2004; С.А. Румянцева, 2004; H.A. Henrich at al., 1990).
Одним із найбільш значущих і доступних об'єктів для прижиттєвого вивчення мікроциркуляторного русла (МЦР) при старінні і патології є бульбарна кон’юнктива (БК) ока. Існують численні дані, які свідчать про те, що МЦР БК відображає загальні тенденції периферичного кровообігу і розглядається як “вікно” у мікроциркуляцію всього організму (Т.И. Селицкая и соавт., 1990). У клінічній практиці широко використовується метод біомікроскопії, за допомогою якого отримано великий фактичний матеріал по вивченню МЦР БК при фізіологічному старінні і деяких патологічних станах (атеросклероз, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет тощо) (Л.Ф. Шердукалова, В.Дж. Арутюнян, 1994; А.А. Гарганеева и соавт., 2000; М.А. Куликова, 2002).
Разом з тим, відомості про структурні і ультраструктурні зміни МЦР БК людини при фізіологічному старінні і патології, а також у експериментальних тварин малочисельні і фрагментарні. До того ж відсутні дослідження, присвячені віковим змінам ультрацитохімії ферментів, які беруть участь у транскапілярному обміні.
Все більшого медико-соціального значення набуває проблема цукрового діабету (ЦД) у зв'язку із щорічним збільшенням (на 6-10%) кількості хворих (Б.Б.Салтыков, О.Е. Зиновьева, 2003). Завдяки такому темпу росту ЦД міцно зайняв третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Як правило, ЦД супроводжується численними пізніми ускладненнями, серед яких найчастіше спостерігаються діабетична макро- і мікроангіопатія, які призводять до інвалідизації і смерті 65 - 80% хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ТА УЛЬТРАСТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА КОН’ЮНКТИВИ ОКА ПРИ СТАРІННІ І ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок