Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ “ДІЯ”

ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ “ДІЯ”

Назва:
ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ “ДІЯ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОМАХА Лариса Григорівна
УДК 161.225.23
ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ “ДІЯ”
Спеціальність 09.00.06 – логіка
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логіки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Хоменко Ірина Вікторівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри логіки
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гвоздік Олег Іванович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри філософії права і юридичної логіки
кандидат філософських наук Вяткіна Наталія Борисівна,
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник відділу логіки і методології науки
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії
Захист відбудеться “30” травня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “28” квітня 2005 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці ХІХ - початку ХХ століття значно зросла увага до аналізу різних аспектів поняття “дія”. Зазначена проблематика стала актуальною як для філософії, логіки, так і для наукового знання в цілому.
Для філософії останнім часом актуальною стає проблематика поняття “дія” в контексті його значення для кожної окремої людини і людства взагалі. Саме тому розгляд дій людини з боку певних оцінок, зокрема, праксеологічних, є цікавими у контексті сучасних філософських напрямків: феноменології, практичної та соціальної філософії. Як наслідок, висновки, отримані в ході таких досліджень, значно розширюють можливості практичного застосування результатів філософського аналізу.
Актуальність зазначеної проблематики для логіки полягає в тому, що хоча дослідження поняття “дія” в логіці були розпочаті лише в другій половині ХХ ст., але їхній маштаб дозволяє говорити про значні досягнення в цьому напрямку. Поняття “дія” досліджували в різних напрямках сучасного логічного знання, що об’єднані між собою спільною ідеєю, сутність якої полягає в дослідженні структури дії через інтенціональні й когнітивні стани. Але на деякі питання досі не було дано остаточної відповіді, зокрема, відносно тих оцінок, які можна приписати акціональним висловлюванням. У межах логіки оцінок переважно досліджували етичні оцінки (“добре”, “погано”), до уваги не бралися оцінки, які можна співставити з дією як процесом досягнення запланованої мети.
Слід зазначити, що результати аналізу поняття “дія” набувають важливого значення також для інших галузей науки, а саме для: кібернетики, тектології, наукової організації праці, наукової організації управління, загальної теорії систем, загальної теорії організації, праксеології, правознавства, політології. Серед сучасних розділів наукового знання, які мають прикладне значення, можна назвати менеджмент, маркетинг.
Ступінь розробленості проблеми. Питання підвищення ефективності різних видів дій людини привертало до себе увагу широкого кола учених різних наукових напрямків. Цю проблематику досліджувала значна група філософів і методологів науки (Е.Берклі, Г.Горак, Л.Дротянко, У.Куайн, А.Лой, Дж.Міль, Т.Мор, Н.Решер, М.Томсон, В.Чуйко, Т.Ящук та інших).
У сучасному логічному знанні дослідження поняття “дія” здійснювалося поступово. Спочатку дія розглядалася як проста, з одним агентом, який виконує послідовні кроки (Н.Арутюнова, К.Берж, А.Блінов, А.Васильченко, В.Васюков, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ “ДІЯ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок