Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРИГОРІЙ КОСТЮК – ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ ТА ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК

ГРИГОРІЙ КОСТЮК – ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ ТА ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК

Назва:
ГРИГОРІЙ КОСТЮК – ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ ТА ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
 
БАШТОВА НАДІЯ ГРИГОРІВНА
 
УДК 821.161.2.09
ГРИГОРІЙ КОСТЮК – ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ
ТА ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі української літератури ХХ століття Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
академік НАН України
Жулинський Микола Григорович,
директор Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ільницький Микола Миколайович,
професор кафедри української літератури
Львівського національного університету
імені Івана Франка
кандидат філологічних наук
Хархун Валентина Петрівна,
доцент кафедри української літератури
Ніжинського педагогічного університету
імені М.В. Гоголя
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 3 ” квітня 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України за адресою 01001,
м. Київ, вул. М.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України за адресою 01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “ 2 ” березня 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Сулима М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі історія української літератури відзначається якісно новим рівнем її прочитання. Це пов’язано із ґрунтовним переосмисленням уявлень про розвиток історико-літературного процесу ХХ століття, а 20–30-х років зокрема. Подолання ідеологічно-кон’юнктурного підходу до трактування художніх явищ зумовило повернення в українську літературу праць багатьох письменників та літературознавців української діаспори, з допомогою яких повніше і об’єктивніше відтворюється розвиток художньої та науково-критичної думки.
На такому загальному тлі вирізняється постать одного з чільних представників літературознавчого кола діаспори Григорія Костюка – історика літератури, критика, публіциста, політолога, суспільно-громадського діяча. Він належить до покоління, яке репрезентує післявоєнну (другу) хвилю української еміграції, що утворила державний центр Української Народної Республіки в екзилі, нові наукові та мистецькі осередки. Разом із Ю.Шевельовим (Шерехом), Ю.Лавріненком, І.Кошелівцем, Ю.Луцьким, Ю.Бойком-Блохіним він досліджував історико-літературний процес 20–30-х років ХХ століття, який називаємо “розстріляним відродженням”. Епіцентр історико-літературних зацікавлень – проблема національної ідентичності української літератури, її функціонування як цілісного естетичного явища.
Неупереджене поцінування літературно-критичної спадщини Г.Костюка в Україні почалося з кінця 80-х років минулого століття. Вагомість його наукових здобутків засвідчено як у новітніх енциклопедичних та інших колективних дослідженнях (Українська літературна енциклопедія (1995), Енциклопедія українознавства (1994), “Історія української літератури ХХ ст.” (1998)), так і в індивідуальних літературно-критичних працях І.Дзюби, М.Жулинського, М.Наєнка, І.Кошелівця, П.Одарченка, В.Стахова, В.Сварога, спогадах В.Гришка.
Така зацікавленість творчою спадщиною “патріарха української літературної громади на Заході” (І.Дзюба) зумовлена не тільки потребою ліквідувати прогалину в історії українського літературознавства, а й необхідністю визначити науково-критичну значущість його праць, а також і місце в українському історико-літературному процесі ХХ століття.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась протягом 1998–2001 років у відділі української літератури ХХ століття Інституту літератури ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРИГОРІЙ КОСТЮК – ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ ТА ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок