Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів

фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів

Назва:
фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,73 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національна металургійна Академія України
Стовпченко Ганна Петрівна
УДК 669.18: 621.746.58
фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів
05.16.02 - "Металургія чорних металів"
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеню
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній Академії України
Міністерства освіти та науки України
Науковий консультант
Доктор технічних наук, професор
Яковлєв Юрій Миколайович
Національна металургійна Академія України, завідувач кафедри теорії металургійних процесів, професор
Офіційні опоненти:
Чл.-кор. Національної Академії наук України,
доктор технічних наук, професор
Григоренко Георгій Михайлович
(Інститут Електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (м. Київ), завідувач відділом фізико-хімічних досліджень матеріалів)
Доктор технічних наук, професор
Луньов Валентин Васильович
(Запорізький Державний Технічний Університет, завідувач кафедри “Машини та технологія ливарного виробництва”, професор)
Доктор технічних наук
Старов Ремуальд Вікторович
(Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України (м.Дніпропет-ровськ), завідувач відділом фізико-технічних проблем металургії сталі)
Провідна установа – Дніпродзержинський державний технічний університет, Міністерство освіти та науки України, м. Дніпродзержинськ.
Захист відбудеться 10 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 при Національній металургійній Академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної Академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4)
Автореферат розісланий 7 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
докт.техн.наук, професор В.К. Цапко
ЗаГальна характеристика роботи
Змінення умов функціонування та напрямків розвитку підприємств чорної металургії України обумовлює першочергову увагу виробників до якості та конкурентоспроможності металургійної продукції, створення нових прогресивних профілів металопрокату та економічних технологій їх виробництва. Слід відмітити, що в країнах із розвинутою металургією та великою долею безперервної розливки (США, Японія, Франція та ін.) приділяється увага розробці різноманітних методів одержання зливків для виробництва композитних матеріалів, про що свідчить велика кількість патентів останніх років. Оскільки властивості композитних матеріалів часто вищі, ніж монометалічних, а металургійні технології є економічними, можна вважати перспективним їх використання в майбутньому.
Тенденції розширення сфер використання зварювання для з'єднання деталей конструкцій та механізмів в усіх галузях сучасної промисловості та будівництва обумовлює ускладнення та збільшення вимог до властивостей та номенклатури зварювальних дротів. Це викликає необхідність розробки та засвоєння виробництва нових зварювальних матеріалів різноманітного марочного складу та призначення.
Розробка металургійних технологій виробництва зварювальних сталей прямує за вимогами споживачів до різноманіття сортаменту дротів суцільного перерізу та якості зварних з'єднань, які повинні бути забезпечені, підвищення технологічних та продуктивних показників процесу зварювання електродом, який плавиться. Сучасне сталеплавильне виробництво здатне виробляти різні марки сталей (вуглецеві, низьколеговані, високолеговані, в тому числі із добавками мікролегуючих елементів) для зварювальних дротів суцільного перерізу та забезпечити відповідність самим суворим вимогам по обмеженням розбіжності плавочного хімічного складу сталі. В той же час, суттєвим резервом металургійних технологій є розробка та засвоєння нових матеріалів, які представляють собою композит, що дозволяє реалізувати економічний та ефективний підхід до проблеми підвищення якості та властивостей зварювальних матеріалів.
Актуальність теми. Робота присвячена створенню композитних зливків для виробництва ефективних зварювальних дротів нетрадиційним високопродуктивним способом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: фізико-хімічні та технологічні основи одержання композитних сталевих зливків для виробництва зварювальних дротів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок