Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗДАТНОСТІ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗДАТНОСТІ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗДАТНОСТІ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
Надюк НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 159.923.5:37.035.91
ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗДАТНОСТІ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
19.00.10 – організаційна психологія; економічна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія екологічної психології, м. Київ.
Науковий керівник - |
доктор психологічних наук, професор
ШВАЛБ Юрій Михайлович,
Національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра соціальної роботи, завідувач (м. Київ).
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
БОЧЕЛЮК Віталій Йосипович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
кафедра практичної психології, завідувач (м. Запоріжжя);
кандидат психологічних наук, доцент
БОНДАРЧУК Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, кафедра психології, завідувач (м. Київ).
Провідна установа | Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна МОН України, кафедра прикладної психології (м. Харків).
Захист відбудеться 5 липня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
Автореферат розіслано 1 червня2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімкі трансформаційні процеси і складні соціально-економічні умови примушують людину відчувати нові та щоразу вищі вимоги як до особистості, фахівця та громадянина своєї країни. Устрій життя заохочує і підштовхує її до готовності приймати рішення, брати особисту відповідальність за дії, вирішувати власну долю і долю інших. У зв’язку з цим постає питання щодо необхідності формування ефективного кадрового складу і психологічного забезпечення цього процесу.
Особливої актуальності сьогодні набуває потреба у фахівцях з управлінської діяльності, які могли б якісно керувати проведенням реформ в усіх галузях політики, економіки, освіти тощо.
Складність наукового розгляду організаційних і соціально-психологічних чинників суспільних процесів полягає у тому, що сучасні дослідження в галузі теорії організацій стикаються з проблемами методологічного характеру: нові явища у функціонуванні організацій, зумовлені ринковими перетвореннями, не завжди вписуються у звичну для управлінської науки парадигму, що звужує поле аналізу й затримує впровадження ефективних соціально-психологічних проектів в управлінську діяльність. Цими проблемами займалися й займаються вчені та ініціатори розвитку організаційної психології в Україні О.В.Винославська, О.В.Данчева, Т.В.Зайчикова, Л.М.Карамушка, Н.Л.Коломінський, О.А.Філь, Ю.М.Швалб та інші.
Особливості діяльності менеджерів в сучасних організаціях та проблеми розвитку їх особистісних та професійних здібностей відображено в працях В.С.Агапова, Т.Ю.Базарова, О.І.Бондарчук, О.М.Борисової, В.Й.Бочелюка, І.В.Ващенко, О.В.Винославської, М.Вудкока, А.О.Деркача, О.П.Єгоршина, В.Г.Зазикіна, Л.М.Карамушки, Г.В.Ложкіна, Л.М.Мітиної, Л.Е.Орбан-Лембрик, В.В.Третьяченко та інші.
Основні засади формування змісту підготовки сучасних управлінців досліджують у своїх працях Л.С.Возняк, С.У.Гончаренко, І.А.Зязюн, І.М.Козловська, Ю.П.Нагірний, Н.Г.Ничкало, Н.А.Побірченко, О.С.Пономарьова, Л.П.Пуховська, В.В.Рибалко, О.Г.Романовський, О.П.Рудницька, С.О.Сисоєва, Б.О.Федоришин, В.Д.Шадриков та інші.
Психологічні засади організації процесу формування у майбутніх менеджерів здатності до прийняття управлінських рішень до цього часу не були предметом спеціального наукового дослідження, а необхідність впровадження у навчальний процес при підготовці фахівців з менеджменту сучасних соціально-психологічних технологій, новітніх наукових знань з теорії організацій, знань психологічних засад функціонування управлінця організації є дуже гострою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗДАТНОСТІ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок