Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК У ХАРКОВІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК У ХАРКОВІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК У ХАРКОВІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ імені Г.М.ДОБРОВА
ЗВОНКОВА Галина Леонідівна
УДК 50(091):62
РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК
У ХАРКОВІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ –
НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.07 ? Історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ ? 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук
ХРАМОВ Юрій Олексійович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України,
завідувач відділу історії науки і техніки
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук,
ПЛЮЩ Микола Романович,
Київський міський педагогічний університет ім. Б.Грінченка МОН України, професор кафедри методики викладання історії і права
кандидат технічних наук, АЛЕКСАНДРОВА Ірина Євгенівна, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України,
доцент кафедри історії науки і техніки
Провідна організація: |
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Державний політехнічний музей при НТУУ “КПІ”
Захист відбудеться 16.03.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка, 60).
Автореферат розісланий 11.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В.Г.Гармасар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальність обраної для дослідження теми зумовлена нагальною потребою поповнення історіографії розвитку вітчизняної науки і техніки, визначення її місця в історії європейської та світової науки. Історичний і практичний інтерес викликає також процес організації наукової роботи у Харкові в другій половині ХІХ на початку ХХ століття. Такий підхід дає змогу визначити особливості еволюції української науки в контексті європейського та загальносвітового розвитку. Вивчення цих питань на матеріалах Харкова відтворює важливу сторінку розвитку вітчизняної науки, підтверджує спадкоємність і удосконалення тих форм організації науки, які збереглись та не втратили свого значення в Україні.
У вищих навчальних закладах Харкова другої половини ХІХ ст. сформувалася система проведення викладацької та науково-дослідної роботи, яка передбачала навчальний процес, наукові дослідження і підготовку науково-педагогічних кадрів. Ряд умов спонукали вчених до об’єднання і розгортання науково-просвітницької діяльності в наукових товариствах: дослідників природи, медичному, математичному, Південно-російському товаристві технологів, сільського господарства і сільськогосподарської промисловості, Харківському відділенні російського технічного товариства та ін.
В галузях фізико-математичних наук, біології, хімії й медицини Росія до початку ХХ ст. досягла певних успіхів. Вчені Харкова сприяли цьому своєю науковою і педагогічною діяльністю а також активною участю в роботі міжнародних і всеросійських з’їздів. Проте, за своїм характером, наука залишалася вузівською.
З початку 20-х рр. ХХ ст. наукова робота починає відокремлюватися від навчальної і зосереджується в спеціально створених установах – на науково-дослідних кафедрах і в науково-дослідних інститутах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є складовою планів науково-дослідних робіт Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України в галузі історії науки і техніки. Тема: “Розробка методологічних і методичних основ створення “Бібліографічного словника діячів природознавства і техніки України” підготовка реєстру персоналій і створення рукопису словника” (номер державної реєстрації 0101U 002614).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК У ХАРКОВІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок