Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗАБУДОВИ ПРИМОРСЬКИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі м. Одеса)

АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗАБУДОВИ ПРИМОРСЬКИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі м. Одеса)

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗАБУДОВИ ПРИМОРСЬКИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі м. Одеса)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЯРЕМЕНКО Наталя Михайлівна
УДК 72.013.017
АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗАБУДОВИ ПРИМОРСЬКИХ МІСТ УКРАЇНИ
(на прикладі м. Одеса)
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства науки і освіти України
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
Єжов Валентин Іванович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри основ архітектури та
архітектурного проектування.
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
Дьомін Микола Мефодійович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри міського будівництва
кандидат архітектури, доцент
Шулик Василь Васильович,
Полтавський національний технічний університет
ім. Юрія Кондратюка, м. Полтава
доцент кафедри дизайну архітектурного середовища і
містобудування
Провідна установа: Харківський державний технічний університет
будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки
України, м. Харків
Захист відбудеться 8 червня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 030037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31.
Автореферат розісланий 8” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Слєпцов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається важливістю формування прибережної забудови в структурі приморського міста. Архітектурно-планувальна організація прибережної території є одним з найважливіших питань при плануванні та забудові приморських міст. Об'єкти, які розміщуються на протяжному узбережжі, сприймаються цілісно, як “морський фасад” міста, формують архітектурний образ міста, створюють перше враження, часто стають символами міст, відіграють важливу роль у формуванні архітектурної панорами з боку моря. Прибережна зона має сприятливі природно-кліматичні умови, тут організується відпочинок міського населення, а отже, правильна забудова та благоустрій цієї зони набуває важливого соціального значення.
Ця тема є особливо актуальною для Одеси – крупного ділового та культурного центру у зв’язку з відсутністю виразного образу міста з боку моря, нераціональним використанням узбережжя. В процесі містобудівного розвитку приморського міста (особливо портово-промислового комплексу) планувальний зв'язок місто-море стає все менш відчутним.
З розвитком будівельних технологій колишні умовно непридатні землі прибережних територій (зсувні, просадочні ґрунти) стають резервом для будівництва міських об'єктів, маючи водночас особливу привабливість для інвесторів завдяки близькості рекреаційної зони. Недосконала нормативна база, яка, зокрема, не враховує сучасні засоби і методи будівництва, а також розвиток будівельної техніки, є стримуючим фактором, який обмежує можливості проектувальників.
В останні роки спостерігаються все зростаючі темпи будівництва на узбережжі Одеси. Цьому сприяє, передусім, зміна політичної ситуації та законодавчої бази. Позитивним моментом у такій ситуації є можливість підвищення архітектурної виразності морського фасаду Одеси та можливість вирішення планувального зв’язку міста з узбережжям, однак ситуація, що склалася, веде до небезпеки будівництва об'єктів без урахування загального взаємозв’язку та пріоритетних потреб міста. Коли взаємодія міста і моря набуває стихійного характеру, виникає вибіркове будівництво у прибережній зоні, тобто будівництво окремими ділянками. Вибіркове будівництво на узбережжі завдає шкоди архітектурі міста, оскільки в цьому випадку важко зв’язати окремі благоустроєні ділянки берега в єдиний фасад міста при сприйнятті його з боку моря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗАБУДОВИ ПРИМОРСЬКИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі м. Одеса)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок