Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЛЕКТИНІВ НА СПОНТАННИЙ ТА ІНДУКОВАНИЙ МУТАГЕНЕЗ У BACILLUS SUBTILIS

ВПЛИВ ЛЕКТИНІВ НА СПОНТАННИЙ ТА ІНДУКОВАНИЙ МУТАГЕНЕЗ У BACILLUS SUBTILIS

Назва:
ВПЛИВ ЛЕКТИНІВ НА СПОНТАННИЙ ТА ІНДУКОВАНИЙ МУТАГЕНЕЗ У BACILLUS SUBTILIS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,50 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
КОРЕЦЬКА Наталія Віталіївна
УДК 575.224+577.11
ВПЛИВ ЛЕКТИНІВ НА СПОНТАННИЙ ТА
ІНДУКОВАНИЙ МУТАГЕНЕЗ У BACILLUS SUBTILIS
03.00.15 - генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі генетики людини Інституту
молекулярної біології і генетики НАН України, м.Київ
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
КАРПОВА Ірина Сергіївна,
Інститут молекулярної біології і
генетики НАН України, старший науковий
співробітник відділу генетики людини
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,
МАЛЮТА Станіслав Станіславович,
Інститут молекулярної біології і
генетики НАН України,
завідувач відділом молекулярної генетики;
доктор біологічних наук, професор
ЧУГУНКОВА Тетяна Володимирівна,
Інститут фізіології рослин і
генетики НАН України,
завідувач відділом генетичних основ гетерозису
Захист відбудеться_25 жовтня__2007 року о _14__годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано_18 вересня_2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.А.Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лектини – це білки або глікопротеїни неімунної природи. Вони здатні специфічно та зворотно взаємодіяти з вуглеводними біополімерами, не змінюючи структури останніх. Лектини володіють широким спектром біологічної активності, що дає підстави до застосування їх у різних галузях біології і медицини. Останнім часом ці речовини привертають увагу фармакологів. Так, лектин омели білої у Німеччині застосовується як препарат з протипухлинною та антимутагенною дією. Присутність лектинів у всіх організмів, від вірусів та бактерій до людини, вказує на їхню фундаментальну роль у процесах життєдіяльності. Біологічна дія лектинів реалізується у прямих нековалентних реакціях з вуглеводами та глікокон'югатами або шляхом опосередкованого мембраною сигнального впливу на різні ланки метаболізму клітини. Добре відома мітогенна активність лектинів бобових, котра має своїм результатом активацію транскрипції та реплікації ДНК. Для деяких лектинів злакових рослин відома також амітогенна активність. На сьогодні в галузі лектинології вже існують десятки напрямків фундаментальних та прикладних досліджень, але відомості про здатність лектинів впливати на мутаційний процес фактично відсутні. Лише у поодиноких роботах сповіщалось про мутагенні/антимутагенні властивості окремих лектинів. Виявлено, опосередковану імунною системою, протипухлинну та антимутагенну дію фітогемаглютиніну з насіння квасолі звичайної (Phaseolus vulgaris) у вищих тварин та людини (Лалчев С., 1987). Проте є свідчення щодо стимуляції фітогемаглютиніном поділу соматичних клітин ссавців (Banwell J.G. et al, 1995). Галактозоспецифічний лектин з суцвіть бузини чорної, в залежності від дози, може знижувати або підвищувати частоту спонтанного та індукованого алкілуючим агентом МННГ мутагенезу в клітинах китайського хом'ячка in vitro (Лукаш Л.Л., Карпова И.С. и др., 1997).
Перспектива використання лектинів у медицині та фармакології висуває на перший план задачу дослідження мутагенних та антимутагенних властивостей цих речовин. Тим більше, що зараз важливою проблемою є пошук протекторів та антимутагенів природного походження для захисту геному людини від мутагенних пошкоджень, індукованих шкідливими факторами сучасного довкілля. Під дією генотоксичних факторів відбувається підвищення рівнів спадкової та неспадкової мінливості, яке призводить до зростання захворюваності на спадкові та онкологічні хвороби. Захист геному передбачає досконале розуміння закономірностей і механізмів впливу на мутаційний процес та можливість керувати цим процесом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ЛЕКТИНІВ НА СПОНТАННИЙ ТА ІНДУКОВАНИЙ МУТАГЕНЕЗ У BACILLUS SUBTILIS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок