Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ КРАЇН ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ КРАЇН ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

Назва:
РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ КРАЇН ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,09 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ШУНЕВИЧ Богдан Іванович
УДК 378.018.43(4+7)(043.3)
РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
У ВИЩІЙ ШКОЛІ КРАЇН
ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України.
Науковий консультант  –  доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ЛУГОВИЙ Володимир Іларіонович,
АПН України, віце-президент,
Інститут вищої освіти
АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
ОЛІЙНИК Віктор Васильович,
Університет менеджменту освіти,
ректор;
доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
БИКОВ Валерій Юхимович,
Інститут інформаційних технологій
і засобів навчання АПН України,
директор;
доктор педагогічних наук, професор,
ГУРЕВИЧ Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій,
економіки і фундаментальних наук
Вінницького державного педагогічного університету
імені Михайла Коцюбинського, директор.
Захист відбудеться 24 червня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 9-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий 23 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Олексюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий процес переходу до інформаційного суспільства, а також економічні, політичні та соціальні зміни, що його супроводжують, прискорюють реформування системи освіти. Передусім це стосується забезпечення доступу до освітньої і професійної підготовки всіх, хто має необхідні здібності та відповідні знання. Найбільш ефективному розв'язанню зазначених проблем сприяє дистанційне навчання (ДН), яке здійснюється на основі сучасних педагогічних, інформаційних і телекомунікаційних технологій.
Приєднання нашої країни до Болонської декларації зобов’язує навчальні заклади України вжити до 2010 р. низку заходів для модернізації освіти: провести інноваційні зміни технологій навчального процесу, зокрема застосування модульно-рейтингових, дистанційних систем, підвищення ролі самостійної роботи, створення індивідуальних програм тощо; зміцнити матеріально-фінансову базу освіти.
Одним із перших кроків на шляху інтеграції до Європейського освітнього простору було прийняття низки документів Кабінетом Міністрів України, зокрема Постанови „Про затвердження Програми розвитку системи дистанційного навчання на 2004-2006 роки”. У Постанові проведено аналіз сучасного стану розвитку дистанційного навчання в Україні, яке ще не відповідає вимогам суспільства, щоб стати рівноправним членом європейської та світової спільноти, де мільйони громадян задовольняють свої освітньо-інформаційні потреби через телекомунікаційні мережі, в тому числі через Інтернет.
Основною причиною такого стану ДН в Україні є те, що впровадження технологій дистанційного навчання наштовхується на реальні труднощі, подолання яких потребує цільового фінансування, об'єднання зусиль вітчизняних освітніх закладів та державних органів, координації спільних дій та нормативно-правового забезпечення, що сприятиме прискоренню цього процесу, а також зменшить інтелектуальні, матеріальні та фінансові витрати на впровадження і розвиток дистанційного навчання в цілому.
Дистанційне навчання широко використовується в Європі і Північній Америці, а їх моделі організації ДН відрізняються між собою і формуються з урахуванням економічних, політичних та соціокультурних особливостей тієї чи іншої країни.
Проблеми дистанційного навчання є об’єктом багатьох зарубіжних, а з 1996 р. – українських науковців. Вітчизняні педагогічні праці, в яких розкриваються питання теорії і практики дистанційного навчання, охоплюють таку тематику наукових досліджень: освіта та управління (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ КРАЇН ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок