Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Зарицька Валентина Василівна
УДК 159.922.8
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ
ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент,
Бочелюк Віталій Йосипович,
Гуманітарний університет „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри практичної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Хомуленко Тамара Борисівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри практичної психології.
 
кандидат психологічних наук, доцент
Шевяков Олексій Володимирович,
Дніпропетровський інститут Міжрегіональної
Академії управління персоналом,
доцент кафедри психології і соціології
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія психології навчання
Захист відбудеться “13” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 051. 08 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4.
Автореферат розіслано “10” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Крейдун


Загальна характеристика ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Сучасні соціальні процеси протікають досить швидко, торкаються глибинних інтересів кожної людини і вимагають постійного зростання її особистісної, соціальної та суто професійної компетентності як основи для самореалізації у суспільстві і успішної організації власного життя. Зміна реалій суспільного життя зумовлює зміну поглядів на сучасну освіту, зокрема шкільну.
Психолого-педагогічна наука напрацювала значний досвід дослідження і аналізу різних підходів, форм, методів розв’язання проблеми формування здатності молодих людей до самореалізації ще у шкільні роки. Проблему самореалізації особистості піднімають у своїх працях такі вчені як: О.А. Донченко, І.Г. Єрмаков, В.П. Зінченко, О.А. Кисельова, Г.М. Несен, Л.В. Сохань, В.О. Татенко, Т.М. Титаренко, В.А. Тихонович, В.Т. Циба, та ін. Разом з тим В.К Демиденко відзначає, що питання змісту самореалізації, закономірностей її становлення і розвитку до останнього часу ще не привернуло до себе належної уваги науковців. Більш глибоке вивчення даної проблеми дає підстави стверджувати, що не виявлено робіт, які б розглядали окремо цілісну систему формування здатності до самореалізації в учнів загальноосвітньої середньої школи. Життя вказує на необхідність своєчасної сформованості у суб’єкта здатності визначити змістовну сторону подальшого власного життя ще у шкільні роки, щоб атестат зрілості свідчив і про зрілість соціальну.
У розмаїтті пропозицій, підходів щодо розв’язання цієї проблеми чітко не виділено, якими саме компетенціями мусить оволодіти особистість у шкільні роки, щоб бути здатною до самореалізації, яка технологія при застосуванні відповідного психологічного інструментарію спроможна здійснювати її формування в межах загальноосвітньої середньої школи.
Зв’язок роботи з науковим програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри практичної психології Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” і є складовою теми “Аналіз та моделювання соціально-психо-логічних систем і процесів” (Державний реєстраційний номер 0105U002559). Тема дисертації затверджена Координаційною Ра-дою з психолого-педагогічних досліджень АПН України (протокол № 6 від 15 червня 2004 року).
Об’єкт дослідження: здатність до самореалізації випускників середньої загальноосвітньої школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок