Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза

Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза

Назва:
Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Баранова Олена Олександрівна
УДК 541.138
Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза
02.00.05- електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Данилов Фелікс Йосипович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, завідувач кафедри фізичної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Петрова Світлана Олексіївна
НДІ “Біоелектрохімії” (Український державний
хіміко-технологічний університет);
кандидат хімічних наук,
Трофименко Виталій Володимирович
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри фізичної хімії.
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра технічної електрохімії, Мінестерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “14” березня 2003 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8)
Автореферат розісланий “8” лютого 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Пініеллє І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Аноди на основі плюмбум (IV) оксиду завдяки їх високій каталітичній активності і помірнії вартості знайшли широке застосування в процесах виділення кисню, озону, при синтезі органічних і неорганічних сполук, в електрохімічних сенсорах, а також модулях очищення стічних вод. У роботах Д.С. Джонсона було показано, що каталітичну активність і корозійну стійкість плюмбум диоксидних електродів можна істотно покращити шляхом їх мікромодифікування іонами різних металів. Однак, при електрохімічному отриманні в осад PbO2 може включатися значна кількість легуючого елемента, який утворює окрему оксидну фазу, що призводить до швидкої деградації електрокаталітичної активності анодів та їх руйнування за рахунок селективного розчинення фази, яка містить модифікуючий елемент. Перспективним напрямком при створенні стабільних анодів на основі плюмбум диоксиду, які мало зношуються, є їх електрохімічне модифікування, наукові основи якого розвинуті у роботах Ф.Й. Данилова, О.Б. Веліченка зі співробітниками. Розвиток цього наукового напрямку потребує подальшого накопичення і систематизації експериментальних даних про вплив іонних домішок на електроосадження, склад і фізико-хімічні властивості модифікованих плюмбум диоксидних електродів. Запропонована робота є частиною комплексних досліджень, що проводяться на кафедрі фізичної хімії УДХТУ, і спрямована на виявлення впливу іонів родини Феруму на електроосадження і каталітичну активність модифікованих плюмбумдиоксидних анодів, що осаджуються на основи з різних матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами науково-дослідницьких робіт Українського державного хіміко-технологічного університету і завданнями держбюджетної науково-дослідницької роботи Міністерства освіти і науки України “Розвиток теорії адсорбційних і електрохімічних явищ поверхнево-активних речовин у багатофазних системах” (2000-2002 рр.; номер держреєстрації 0100U00379).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є виявлення впливу складу електролиту і природи основи на закономірності електроосадження PbO2, модифікованого іонами родини Феруму, вміст модифікуючого елементу в оксиді і каталітичну активність.
Для досягнення поставленої мети необхідно розв’язати наступні задачі:
1.
Вивчити кінетику електроосадження за наявністю іонів родини Феруму в електроліті і адсорбцію іонних домішок на поверхні плюмбум диоксиду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок