Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ І ПОКАЗНИКІВ РЕОМЕТРІЇ СИРОВАТКИ КРОВІ У ХВОРИХ З ГОСТРОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

КЛІНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ І ПОКАЗНИКІВ РЕОМЕТРІЇ СИРОВАТКИ КРОВІ У ХВОРИХ З ГОСТРОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Назва:
КЛІНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ І ПОКАЗНИКІВ РЕОМЕТРІЇ СИРОВАТКИ КРОВІ У ХВОРИХ З ГОСТРОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.ГОРЬКОГО
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ПРОКОПЕНКО БОРИС БОРИСОВИЧ
УДК 616.61-008.64-036.11:616.15-008.818
КЛІНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ І ПОКАЗНИКІВ РЕОМЕТРІЇ СИРОВАТКИ КРОВІ У ХВОРИХ З ГОСТРОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України
Науковий керівник - | член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Черній Володимир Ілліч, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО.
Офіційні опоненти - | доктор медичних наук, професор Гриценко Сергій Миколайович, Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії;
доктор медичних наук, професор Новікова Раїса Іванівна, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО.
 
Провідна установа - Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра медицини невідкладних станів та анестезіології.
Захист відбудеться “22” травня 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.04 у Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького (83003, Україна, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького (83003, Україна, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16).
Автореферат розісланий “21” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор ________________ Прилуцький О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На цей час у зв'язку з розширенням обсягів оперативних втручань, зростанням травматичних ушкоджень і септичних станів збільшилася кількість хворих з важкою формою гострої ниркової недостатності (ГНН), що мають потребу в замісній терапії (Mehta R.L. et al., 2004). У хворих на ГНН, поза залежністю від причини захворювання, розвивається системна запальна відповідь із залученням до патологічного процесу всього організму. Це створює умови для формування синдрому поліорганної недостатності (Bone R.S., 2000). Замісна ниркова терапія, у залежності від методу, може як елімінувати медіатори запалення, так і додатково активувати системну запальну відповідь. Летальність у хворих з даною патологією зростає пропорційно кількості органів з порушеною функцією (Liano F. et. al., 1998, Claudio R., Bellomo R., 2004). Тому одним з найважливіших аспектів поліпшення результатів лікування хворих у критичних станах є запобігання розвитку синдрому поліорганної недостатності (Зильбер А.П., 2000, Черній В.І., 2004). На сьогодні у клінічній практиці немає маркерів ендогенної інтоксикації і системної запальної відповіді, які б дозволяли на початку лікування хворих з ГНН прогнозувати розвиток поліорганної недостатності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є фрагментом планової НДР Донецького державного медичного університету ім. М.Горького “Принципи інтенсивної терапії і анестезії у хворих з високим ступенем операційного ризику та при критичних станах” (шифр теми УН 02.04.13, № державної реєстрації 0101U007994 МОЗ України).
Мета дослідження полягає в оптимізації лікування хворих з важкою формою ГНН за рахунок раннього прогнозування розвитку поліорганної недостатності на підставі показників тензіометрії і реометрії сироватки крові.
Завдання дослідження:
1. Вивчити показники тензіометрії і реометрії сироватки крові у хворих на важку форму ГНН до початку діалізного лікування.
2. Установити взаємозв'язок між показниками тензіометрії і реометрії сироватки крові і факторами ендогенної інтоксикації, системної запальної відповіді у хворих з важкою формою гострої ниркової недостатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ І ПОКАЗНИКІВ РЕОМЕТРІЇ СИРОВАТКИ КРОВІ У ХВОРИХ З ГОСТРОЮ НИРКОВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок