Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНР КОНТРАБАСОВОГО КОНЦЕРТУ В МУЗИЧНО-ІСТОРИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

ЖАНР КОНТРАБАСОВОГО КОНЦЕРТУ В МУЗИЧНО-ІСТОРИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ЖАНР КОНТРАБАСОВОГО КОНЦЕРТУ В МУЗИЧНО-ІСТОРИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівська національна музична академія
ім. М.В. Лисенка
Лучанко Олег Михайлович
УДК 78.25;78.441
ЖАНР КОНТРАБАСОВОГО КОНЦЕРТУ
В МУЗИЧНО-ІСТОРИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
17.00.03 – музичне мистецтво
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії музики Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Савицька Наталія Владиславівна,
Львівська національна музична академія
ім. М. В. Лисенка,
професор кафедри історії музики (Львів)
Офіційні опоненти:   доктор мистецтвознавства, професор,
Самойленко Олександра Іванівна,
Одеська державної музичної академії
ім. А. В. Нежданової
проректор з наукової роботи
Міністерства культури і туризму України (Одеса).
кандидат мистецтвознавства,
Драганчук Вікторія Миколаївна,
доцент кафедри музично-теоретичних дисциплін
Інституту мистецтв Волинського національного
університету ім. Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України (Луцьк).
Захист відбудеться “22” травня 2008 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 у Львівській національній музичній академії ім. М.В. Лисенка за адресою: 79005, м.Львів, вул. О.Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.
Автореферат розіслано “19” квітня 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент О. Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вивчення контрабасового репертуару є гостро актуальною як в цілому, так і стосовно жанру концерту зокрема. Пов’язано це передусім зі специфікою контрабасового виконавства, яке розвивалося паралельно з процесом вдосконалення інструменту, перетворенням його в сольний та ансамблевий. Утвердження класичних виконавських традицій на тлі збагачення художнього репертуару – складний, багатовимірний процес, який змушує музикознавців сконцентрувати увагу на його дослідженні. Виходячи з того, що в літературі для контрабаса найбільш репрезентативним жанром є концерт, пропонована дисертаційна праця присвячена саме цій художньо-естетичній царині.
Цінний фактологічний матеріал міститься у “Школах для контрабаса”, численних науково- та навчально-методичних посібниках, періодичних виданнях. З-поміж фундаментальних джерел з питань контрабасового мистецтва назвемо праці: Warnecke F. “Der Kontrabass. Seine Geschichte und seine Zukunst, Probleme und deren Lцsung, zur Hebung des Kontrabasspiels”; Planyavsky A. Geschichte des Kontrabasses; Pelczar“Kontrabas od A do Z”; Gajdos“Slovnнk kontrabasistщ”, дисертацію Л. Ракова “Контрабас у симфонічній, оперній і камерній музиці кінця ХІХ – ХХ століть. Проте, існуючі наукові та методичні розвідки стосуються насамперед суто виконавських чи методичних аспектів, полишаючи без належного вивчення аспект жанрово-стильовий.
В українському музикознавстві окреслений комплекс питань практично не досліджувався, що і спонукало звернутися до даної теми. У процесі дослідження шляхів становлення та етапів еволюції контрабасового концерту виникає необхідність висвітлення деяких проблем історії та теорії сольного інструментального концерту як жанрової парадигми.
Оскільки одним із найвагоміших чинників, що активізували звернення до концертної контрабасової літератури, є розвиток контрабасового репертуару в цілому, виникла потреба оглядового дослідження і цієї царини також.
Таким чином, специфікація іманентних рис жанру контрабасового концерту, відтворення його еволюційних етапів на тлі становлення жанру сольного інструментального концерту в європейській музичній культурі є вельми значущою науковою ділянкою, що має велике практичне значення для розвитку сучасного вітчизняного контрабасового виконавства й педагогіки.
Зв’язок роботи з науковими темами, планами та програмами. Дисертацію виконано на кафедрі історії музики Львівської національної музичної академії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНР КОНТРАБАСОВОГО КОНЦЕРТУ В МУЗИЧНО-ІСТОРИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок