Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Яценко Світлана Леонідівна
УДК 378.1; 483 (071,1)
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, проректор з наукової роботи, міжнародних та регіональних зв'язків
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кучерявий Олександр Георгійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Кукалець Мирослава Василівна,
Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука,
завідувач кафедри початкового навчання, м.Рівне.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 20 вересня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий 19 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Серед пріоритетів державної політики у розвитку освіти в Україні (Закони “Про освіту”, "Про загальну середню освіту", Національна доктрина розвитку освіти України) визначена її особистісна орієнтація, як засіб гуманізації та гуманітаризації навчання. На державному рівні усвідомлюється нагальна потреба оновлення національної системи освіти шляхом запровадження особистісно орієнтованого навчально-виховного процесу. Розв’язання поставленого завдання значною мірою залежить від якості реалізації принципу особистісно орієнтованого підходу при організації роботи нетрадиційних типів шкіл, розробці для них змісту освіти, адекватного базовим потребам дитини та професійним запитам фахового зростання вчителя. Особливої значущості цей підхід набуває в умовах функціонування навчально-виховного процесу гімназії, рівень ресурсного забезпечення якої є найбільш сприятливим в українському освітньому полі. Результати аналізу роботи інноваційних навчальних закладів свідчать про наявність запиту на оновлення цілей, змісту, методик навчання та недостатнього для забезпечення особистісної орієнтації рівня готовності педагогічних працівників. Проте у сучасній педагогічній теорії та практиці існує розбіжність у поглядах на питання організації навчально-виховного процесу, який забезпечував би умови для повної реалізації особистісного потенціалу учня та творчого зростання вчителя.
Особистісна орієнтація навчання була предметом розгляду видатних філософів минулого (Левкіпп, Демокрит, Аристотель, Марк Фабій Квінтіліан). Її сучасні надбання ґрунтуються на гуманістичних засадах спадщини прогресивних учених і педагогів (М. Монтеня, Вітторіо да Фельтре, Е.Роттердамського, Ф.Рабле, Г.Сковороди) та демократичних концептуальних ідеях класичної педагогічної спадщини (Я.А.Коменський, Ж.-Ж.Руссо, А.Дістервег, К.Ушинський, О.Духнович, І.Франко). На початку ХХ ст. ідея орієнтації навчання на потреби та запити особистості тлумачиться як педагогічний принцип на рівні соціального, педагогічного та психологічного експерименту (Е.Кей, В.Лай, П.Бове, Є.Клапаред, Є.Торндайк, М.Монтессорі, Р.Штайнер, С.Френе, С.Русова, Г.Ващенко).
Результати аналізу сучасних підходів до визначення сутності особистісної орієнтації навчання дозволяють назвати провідними такі: філософський (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок