Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Індекс людського розвитку: політекономічний аспект

Індекс людського розвитку: політекономічний аспект

Назва:
Індекс людського розвитку: політекономічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІнІстерство освІти і науки україни
донецький національний університет
Лисенко Світлана Миколаївна
УДК 330.12: 330.59: 331.215.52
Індекс людського розвитку:
політекономічний аспект
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор Тарасенко Галина Дем’янівна, Донецький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;
кандидат економічних наук, доцент Якименко Віктор Іванович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться 4 липня 2001р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 28 травня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З моменту проголошення державної незалежності перед вітчизняними вченими й політиками стоїть завдання розробки стратегії розвитку України в ХХІ столітті з урахуванням досвіду інших країн. Головний інструмент переборення існуючої інерції суспільного мислення - формування нової парадигми національного буття, пізнання та вміле використання закономірностей цивілізаційного процесу. Однією з пропозицій щодо об’єднуючої національної ідеї є сталий розвиток. Проте всякий розвиток має сенс лише тоді, коли він спрямований на забезпечення розвитку людини та її потреб. В ситуації гостроти і масштабності вказаних проблем в Україні людина опинилася за межами гідного існування. Викладене ставить питання людського розвитку до низки найбільш актуальних фундаментальних досліджень для України.
Кількісно оцінити рівень гуманітарного розвитку дозволяє інтегральний показник – індекс людського розвитку (ІЛР), який обраховується за досить обмеженим колом характеристик. Питання, що пов’язані з визначенням ІЛР, розглядаються в щорічних звітах про людський розвиток, які готують під егідою Програми Розвитку ООН - ПРООН (Human Development Report). Для країн з перехідною економікою українськими фахівцями з Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) розроблено власну методику вимірювання ІЛР у розрізі регіонів України (автор – Власюк О.С.), перевагою якої є врахування більшої кількості індикаторів людського розвитку. Разом із тим, у методиці НІСД присутні можливості вдосконалення комплексу критеріїв ІЛР, їх вагомості в узагальнюючому показнику та бази порівняння для обчислення відносних значень окремих параметрів. Тому оцінка рівня людського розвитку є важливою і актуальною методологічною проблемою, яка потребує подальшої наукової розробки.
Проблеми постіндустріального розвитку суспільства і світових тенденцій соціогуманітарного процесу досліджують українські вчені: В.Геєць, І.Курас, І.Лукинов, С.Мочерний та ін., їхні російські колеги – Л.Абалкін, В.Медведєв, Ю.Яковець та ін. Різні аспекти людського розвитку, пов’язані з вивченням життєвого рівня, в тому числі формуванням доходів в умовах ринкової трансформації, розробляють вітчизняні вчені А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Індекс людського розвитку: політекономічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок