Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИКОРОСЛІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ЕКОЛОГО–ЦЕНОТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РЕСУРСИ ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ)

ДИКОРОСЛІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ЕКОЛОГО–ЦЕНОТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РЕСУРСИ ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ)

Назва:
ДИКОРОСЛІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ЕКОЛОГО–ЦЕНОТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РЕСУРСИ ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМЕНІ М.М. ГРИШКА
НАН УКРАЇНИ
 
Х Р А Б Р А СВІТЛАНА ЗБІГНІВНА
 
УДК 633.88(477.84):504.062.2
ДИКОРОСЛІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(ЕКОЛОГО–ЦЕНОТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РЕСУРСИ
ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі методики викладання біології Тернопільського національного
педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор Черняк Володимир Максимович
завідувач кафедри садово-паркового господарства і ботаніки Білоцерківського державного аграрного університету
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Байрак Олена Миколаївна,
заступник директора з наукової роботи наукового центру екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Мінарченко Валентина Миколаївна
завідувач лабораторії рослинних ресурсів ін-ституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України
Захист відбудеться 8 лютого 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014 Україна, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду іме-ні М.М. Гришка НАН України (01014 Україна, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розісланий 4 січня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження біологічної різноманітності – одна з глобальних і складних проблем сучасності. Інтенсивна трансформація навколишнього природного середовища під впливом діяльності людини призводить до порушення еколого-ценотичного балансу фітосистем, збіднення фіторізноманіття, виснаження природних ресурсів цінних видів рослин.
Нині накопичена велика кількість різнопланової інформації з флори, рослинності та природних рослинних ресурсів України. Назріла необхідність проаналізувати наявну інформацію, дослідити особливості стану ресурсів видів дикорослих лікарських рослин в конкретних регіонах та створити стійку і, водночас, гнучку систему управління національними фіторесурсами. Для забезпечення збалансованого використання сировинних ресурсів на місцевому та державному рівнях необхідно розробити наукове обґрунтування оптимізації використання та охорони наявних рослинних ресурсів. Досягти цього можна тільки одним шляхом – дослідження стану ресурсів сировинних видів, розробка і впровадження рекомендацій по їх сталому використанню з урахуванням можливостей відтворення і розробка прогнозу стану фіторесурсів у взаємозв’язку зі змінами середовища.
Завдяки різноманітності ландшафтів та екосистем, Тернопільська область є однією з найбагатших за фіторізноманіттям в Україні. Однак, дотепер тут не встановлений видовий і систематичний склад дикорослих лікарських рослин, не вивчений стан ресурсів сировинних видів, не з’ясовані особливості формування їх ресурсного потенціалу і не розроблені наукові основи оптимізації використання та збереження цих видів у регіоні. У зв’язку з цим, проведення таких досліджень є актуальним серед сучасних наукових проблем у галузі збереження навколишнього природного середовища.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі методики викладання біології Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка у межах “Програми перспективного розвитку заповідної справи в Україні” (№ 177/94-ВР) державного управління екології і природних ресурсів у Тернопільській області протягом 1998-2005 рр.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є дослідження природних ресурсів видів лікарських рослин Тернопільської області та розробка наукових основ оптимізації їх використання і збереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИКОРОСЛІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ЕКОЛОГО–ЦЕНОТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ, РЕСУРСИ ТА РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок