Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІТА СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТТЄВОГО ПОТЕНЦІАЛУ22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини

ОСОБЛИВОСТІТА СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТТЄВОГО ПОТЕНЦІАЛУ22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини

Назва:
ОСОБЛИВОСТІТА СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТТЄВОГО ПОТЕНЦІАЛУ22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТімені В.Н. КАРАЗІНАВєтрова Стелла Семенівна УДК 316.74:314.145 (477.74) (043.3)ВІДТВОРЕННЯ НАСЕЛЕННЯ:РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІТА СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТТЄВОГО ПОТЕНЦІАЛУ22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Авторефератдисертації на здобуття наукового ступенякандидата соціологічних наукХарків – 2005
Дисертацією є рукопис.Робота виконана в Одеському національному університеті імені I.I. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
ауковий
керівник: доктор філософських наук, професор
Побєда Неллі Олександрівна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
професор кафедри соціології
Інституту соціальних наук.
Офіційні
опоненти: доктор економічних наук, професор
Прибиткова Ірина Михайлівна,
Інститут соціології
Національної академії наук України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
відділу соціальної структури;
кандидат соціологічних наук, доцент
Яковенко Тетяна Володимирівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразiна,
доцент кафедри соціології управління
і соціальної роботи.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня 2005 року о _11.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харківського національного університету імені В.Н. Каразiна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразiна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “21”_вересня___2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибинні трансформаційні зміни, які відбуваються у всіх сферах життєдіяльності українського суспільства торкаються і основи основ його буття – відтворення населення, що обумовлює усталений розвиток соціуму. Світовий історичний досвід свідчить, що соціально-економічна, політична та інші дестабілізації суспільства супроводжуються посиленням ризиків, зокрема, вичерпуванням природних ресурсів та зниженням демографічного потенціалу країни. Демографічні процеси у світовому просторі мають суперечливий характер. Розвинутим країнам, як і Україні, притаманні загальні тенденції, що сьогодні проявляються у зніжені народжуваності (малодітоцентризм, криза соціальних інститутів сім’ї та шлюбу та ін.), репродуктивної активності населення, подальшому його “старінні”, довготривалому зниженні чисельності і збереженні такої ситуації у перспективі.
Однак є і специфічні відмінності. Включення країни до інтеграційних процесів ускладнюється внутрішніми економічними, політичними та соціальними протиріччями. Маргінальний стан суспільства негативно відбивається на процесі відтворення населення України. Він пов’язаній з кризою фізичного і духовного здоров’я населення, що відбивається у безпрецедентному зниженні тривалості життя, посиленні соціальних чинників захворюваності і смертності, погіршенні генофонду нації, негативному сальдо міжнародного міграційного обміну, перевагою “експорту” демографічних ресурсів.
На думку автора, все це свідчить про необхідність вивчення взаємозв’язку процесу відтворення населення з трансформаційними змінами суспільного буття, що виступають як суттєвий детермінант першого. У цих умовах зростає роль соціальної політики держави, її переорієнтація з технократичної моделі, яка орієнтована на екстенсивний розвиток економіки, пріоритет засобів виробництва (тобто економіки для економіки), на інноваційний підхід, в основі якого – людина з її потребами та інтересами, задоволення яких виступає умовою мінімізації ризиків демографічного розвитку країни. Тобто сьогодні реальна проблема полягає у наявності протиріччя між потребою соціуму в попередженні та зніжені негативних наслідків трансформації сучасного українського суспільства, які детермінують процес відтворення населення, і відсутністю не тільки відпрацьованих механізмів досягнення цієї мети, але й теоретико-методологічних та методичних розробок, що мають сприяти її вирішенню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІТА СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТТЄВОГО ПОТЕНЦІАЛУ22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок