Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА МЕТОДІВ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА МЕТОДІВ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА МЕТОДІВ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,90 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ПЕТРОСОВ ВАЛЕРІЙ АЛЬБЕРТОВИЧ
УДК 628.1
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
І РОЗРОБКА МЕТОДІВ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ
РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
05.23.04 – водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
ХАРКІВ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Душкін Станіслав Станіславович, завідувач кафедри “Водопостачання, водовідведення та очистки вод” Харківської державної академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Доктор технічних наук, професор Орлов Влерій Олегович, завідувач кафедри “Водопостачання та бурової справи” Рівненського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Доктор технічних наук, професор Прокопчук Іван Тимофійович, професор кафедри “Водопостачання” Київського національного університету будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Інститут гідротехніки та меліорації Ураїнської академії аграрних наук, відділ “Водопостачання та водовідведення”.
Захист відбудеться 10 жовтня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 7 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор М.І.Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсифікація роботи систем водозабезпечення міст є однією з найважливіших проблем, що стоять перед Україною у XXI столітті. Від їх вирішення залежить забезпечення суспільства і народного господарства водними ресурсами в умовах початку глобального змінення клімату на Землі, обмежених запасів водних прісних ресурсів у країні, негативного змінення гідробіологічного і сольового складу вод, що використовуються для водопостачання.
В Україні відсутні економічно прийнятні технології кондиціонування підземних і поверхневих вод. Споруди кондиціонування води, що проектувалися і будувалися у відповідності з чинними до того нормативами, вже не в змозі перешкоджати надходженню в питну воду хімічних сполук, що становлять реальну загрозу для здоров’я людини. У містах старішає інфраструктура водоводів і водомереж, зменшується їх пропускна спроможність, зростає кількість відмов елементів системи подачі і розподілу води (ПРВ), що знижує надійність і безпеку водозабезпечення населення. Металеві водоводи і водогінні мережі уражені внутрішньою корозією та заростанням, що збільшуються у процесі експлуатації. Це загальна проблема міст не лише України, але й держав ближнього і далекого зарубіжжя (рис. 1).
Рис. 1. Третій Краснопресненський водовід Москви діаметром 1200 мм (сталь),
час експлуатації понад 30 років (за даними С.В. Храменкова, “Мосводоканал”)
Із загальної протяжності водогінних мереж України в аварійному стані пе-ребуває 29,3 тис. км, або 30% їхньої загальної довжини. Четверта частина водогінних споруд і мереж фактично відпра-цювала термін амортизації, закінчився термін аморти-зації кожної п'ятої насосної станції. В Україні, в тому числі в Харкові, низка споруд працює вже понад 100 років. Технічний стан водогінних мереж у містах стає причиною значних втрат питної води, що складає близько 30% загального обсягу її подачі. Усе це призводить до вторинного забруднення води і підняття рівня ґрунтових вод у містах, підтоплення, руйнування підземних споруд і підвалів будинків. Щороку разом із втратами води марно втрачається понад 1,1 млрд кВт·год електроенергії, 7000 тонн рідкого хлору, понад 20тис. тонн коагулянту та інших ресурсів.
Сьогодні існує чимало проблем, що зводять нанівець зусилля розраховувачів і проектантів, завдають значних труднощів у водопостачанні міст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА МЕТОДІВ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок