Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ціннісних орієнтацій молоді в період системної трансформації українського суспільства

Формування ціннісних орієнтацій молоді в період системної трансформації українського суспільства

Назва:
Формування ціннісних орієнтацій молоді в період системної трансформації українського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Панченко Леся Миколаївна
УДК 17.022.1: 316.3(477)
Формування ціннісних орієнтацій молоді
в період системної трансформації
українського суспільства
Спеціальність 09.00.03 -
соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України, Заслужений діяч
науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Надольний Іван Федотович,
Національна академія державного управління при Президентові України,
професор кафедри філософії і методології державного управління;
доктор філософських наук, професор
Ручка Анатолій Олександрович,
Інститут соціології НАН України, завідувач відділом соціології культури та масової комунікації
Провідна установа: Національний технічний університет „Київський політехнічний університет”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки, м. Київ
Захист відбудеться „27” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 .
Автореферат розісланий „25” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження ціннісних орієнтацій молоді обумовлена потребами як теоретичного значення, так і потребами практики, насамперед, необхідністю осягнення тих радикальних світоглядних змін, що відбуваються в масовій свідомості людей, потребами досягнення порозуміння між поколіннями, включення молоді в процеси активної соціальної творчості.
В ході становлення й зміцнення України як незалежної держави відбулися суттєві зміни, насамперед, у формах власності, політичній організації та соціокультурній структурі суспільства, стосунках між особистістю і суспільством, в ідеології та суспільній психології, соціокультурних орієнтаціях людей, особливо молоді. Ці зміни не завжди вписуються в усталені ціннісні схеми, нерідко суперечать традиційним уявленням і звичним способам життя. Їх беззастережне, активне й творче сприйняття прогресивною частиною українського суспільства межує з певною розгубленістю тих, хто звик жити за усталеними нормами та життєвими стереотипами. В “ножицях” цієї суперечності знаходиться молодь. Інноваційні форми цінностей вона сприймає далеко не однозначно. І хоча переважна більшість молоді віддає перевагу прогресивним перетворенням, частка тих, хто ставиться до них з сумнівом, залишається все ще досить помітною.
Ситуація ускладнюється тим, що частина дослідників не зовсім обґрунтовано говорять про “кризу цінностей”, “втрату гуманних пріоритетів”, “порушення загальнолюдських цінностей”, наголошують на “конфлікті поколінь”, на необхідності “переоцінки цінностей” тощо. Це свідчить про те, що сприйняття трансформаційних процесів, що змінюють ціннісне середовище суспільства і особистості, здійснюється далеко не однозначно і що утвердження нової шкали цінностей супроводжується суперечливими оцінками минулого, тих соціальних змін, які уже відбулися, а також перспектив розвитку тощо. Старше покоління дещо розгублено дивиться на “розруху традиційних цінностей і ідеалів” й у переважній більшості не може адаптуватися до запропонованого їм способу життя, нових суспільних відносин. Молодь перебуває у безперервних пошуках або ж украй негативно ставиться до всього того, що не допомогло їх батькам забезпечити добробут, комфорт і безпечне, соціально захищене існування. “Розмитими”, зокрема, є суспільні орієнтації людей, особливо молоді, стосовно майбутнього політичного устрою, моральних пріоритетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування ціннісних орієнтацій молоді в період системної трансформації українського суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок