Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДІЄВІ АСПЕКТИ МУЗИЧНОЇ ФОРМИ ХХ СТОЛІТТЯ

ПОДІЄВІ АСПЕКТИ МУЗИЧНОЇ ФОРМИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПОДІЄВІ АСПЕКТИ МУЗИЧНОЇ ФОРМИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,51 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМ. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ІВКО АННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 781.5
ПОДІЄВІ АСПЕКТИ
МУЗИЧНОЇ ФОРМИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.03 "Музичне мистецтво"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і туризму України
Науковий
керівник: |
доктор мистецтвознавства, професор
Герасимова-Персидська Ніна Олександрівна,
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
завідувач кафедри старовинної музики (Київ)
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової
Міністерства культури і туризму України,
проректор з наукової роботи (Одеса)
кандидат мистецтвознавства, професор
Шаповалова Людмила Володимирівна
Харківський державний університет
мистецтв ім. І.П. Котляревського
Міністерства культури і туризму України,
завідувач кафедри інтерпретології та аналізу музики
(Харків)
Захист відбудеться “_28__” __травня__ 2008 р. о 18__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського, за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.
Автореферат розісланий “__25__” __квітня__ 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Магістральною тенденцією сучасного музикознавства, вписаного до загального пізнавального контексту, стає розробка всеохоплюючих, синтезуючих методів дослідження музичних явищ будь-якої історико-стилістичної приналежності, у тому числі й безпрецедентно-різнобічної художньої практики новітнього часу. У цьому зв'язку особливої актуальності набуває проблема пошуку універсальних категорій, в однаковій мірі застосовних до феноменів, типологічно досить віддалених. До числа подібних категорій, безперечно, належить подія – універсалія, що конкретизує процес протікання онтологічного часу й опредметнює його як такий. Завдяки своєму універсалізму категорія події стає актуальною в дослід-женні будь-яких явищ, функціонування яких пов'язане з часовою координатою, особливо – для виявлення факторів регулювання форми в музиці ХХ століття. Емансипація звукових параметрів музики призводить до різкого зростання їхньої ролі у вибудовуванні композиційного плану; при цьому конкретна функція того або іншого параметру знаходиться у прямому зв'язку з його подієвою активністю.
Таким чином, об'єктом дослідження є музична форма у творчості композиторів ХХ століття, а предметом – подієві аспекти її організації.
Факт подієвої детермінованості процесу формоутворення поки що не знайшов відповідного висвітлення в музикознавчій літературі. Саме ця обставина стала визначальною при постановці мети даної роботи, що передбачає виявлення подієвих факторів формоутворення в музиці ХХ століття. Таке формулювання мети зумовлює вирішення наступних завдань дослідження.
1. Надання поняттю "подія" повноцінного термінологічного статусу потребує виявлення його загальнофілософських, категоріальних властивостей. Для цього необхідне узагальнення наукових концепцій з різних галузей знання, прямо або опосередковано орієнтованих на феномен події.
2. Оскільки подія є часовою категорією, а музичний час виступає як істотний фактор, що впливає на становлення форми, завданням роботи стає дослідження принципів організації музичного часу з точки зору його подієвих властивостей.
3. Вивчення подієвих аспектів музичної композиції вимагає формування досить розгалуженого аналітичного апарату, вписаного до контексту існуючих методологічних досягнень музикознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОДІЄВІ АСПЕКТИ МУЗИЧНОЇ ФОРМИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок