Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ СИНДРОМУ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗДАВЛЕННЯ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ СИНДРОМУ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗДАВЛЕННЯ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ СИНДРОМУ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗДАВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПИЛИПЧУК Володимир Володимирович
УДК 615.1:616-001.35
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ СИНДРОМУ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗДАВЛЕННЯ
14.03.05 - фармакологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки Міністерства освіти України та в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пикалюк Василь Степанович,
Волинський державний університет ім. Л.Українки,професор кафедри анатомії і фізіології людини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Напханюк Володимир Клеонтійович,
Одеський державний медичний університет, зав. кафедри гістології, ембріології та цитології;
доктор медичних наук, професор
Леус Микола Федорович,
Український НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. акад. В.П.Філатова, зав. відділом біохімії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, МОЗ України, кафедра фармакології.
Захист відбудеться ”29” березня 1999 р. о 13годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.600.01 в Одеському державному медичному університеті (270026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці державного медичного університету (270026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий ”25” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Рожковська Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Синдром довготривалого здавлення (СДЗ) м’яких тканин належить до розряду важких форм патології і нерідко зустрічається як в мирних умовах, так і у військовий час. Особливо часто даний синдром спостерігається після землетрусів, обвалів у гірничій промисловості, аварій на транспорті, тобто після стихійних лих та різноманітних техногенних катастроф, ймовірність яких, як і раніше, зберігається на високому рівні [Нигуляну В.И. и соавт., 1984; Савицкий Г.Г., 1990; Насонкин О.С., Криворучко Б.И., 1991; Нечаев Э.А. и соавт., 1993; Цыбуляк Г.Н., 1993; Better O.S., 1990; Ziv I., 1990 та ін.]. Досвід лікування СДЗ показує, що якщо тактика надання медичної допомоги потерпілим на пізніх етапах медичної евакуації відпрацьована достатньо добре, то арсенал медикаментозних засобів, які використовуються у ранній посткомпресійний період синдрому є явно недостатнім. Особливо, це стосується профілактики ниркової та печінкової недостатності, які часто діагностуються при СДЗ і в багатьох випадках визначають перебіг та наслідок синдрому. Недостатньо вивченим залишається і патогенез компресійної травми [Зарубина И.В., 1989; Сичкориз Л.М. и соавт., 1989; Ивашкин В.В. и соавт., 1990; Костина Э.Л. и соавт., 1990].
На сьогоднішній день у ранній посткомпресійний період СДЗ для нормалізації функціонального стану організму використовується, в основному, інфузійна терапія: реополіглюкін, розчини хлориду і бікарбонату натрію, суха плазма, альбумін. Але такі фармакологічні препарати не завжди ефективно запобігають розвитку ниркової та печінкової недостатності, у третини пацієнтів вони взагалі не спроможні нормалізувати функціональні показники, що потребує використання екстракорпоральних методів детоксикації [Микаелян И.А. и соавт., 1990; Ревской А.К., 1990; Наджимитдинов Л.Т. и соавт., 1991]. Крім того, у деяких потерпілих на фоні інфузійних засобів розвиваються ускладнення у вигляді набряку легень, порушень колоїдно-осмотичного тиску, які підтримують та підсилюють ішемію тканин [Биленко И.В., 1989].
Використання наркотичних препаратів та серцевих глікозидів, як засобів симптоматичної терапії, також не позбавлене побічної дії [Михайлов А.А. и соавт., 1991].
Отже, актуальним аспектом цієї проблеми є пошук нових високоактивних та безпечних фармакологічних препаратів, які як засоби першої медичної допомоги могли б використовуватись у ранній посткомпресійний період СДЗ, що дало б змогу попередити розвиток поліорганної недостатності і тим самим збільшити ефективність терапії синдрому на подальших етапах медичної евакуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ СИНДРОМУ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗДАВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок