Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АПІДОБАВОК ІЗ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК І ПРОПОЛІСУ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ

ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АПІДОБАВОК ІЗ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК І ПРОПОЛІСУ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ

Назва:
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АПІДОБАВОК ІЗ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК І ПРОПОЛІСУ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ПРОХОДА ІРИНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 001.8:620.2.003.121:663.05:664.346
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АПІДОБАВОК ІЗ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК І ПРОПОЛІСУ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ
Спеціальність 05.18.15 – товарознавство харчових продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Павлюк Раїса Юріївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
завідувач кафедри технології консервування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Орлова Наталія Язепівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат технічних наук
Пруднікова Тетяна Іванівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, старший викладач кафедри мікології та фітоімунології
Провідна установа: Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України, м. Одеса, кафедра технології консервування.
Захист відбудеться "17" квітня 2003 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.088.0 1 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків - 51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків - 51.
Автореферат розісланий „14” березня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Синєкоп М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних екологічних умовах, що склалися на значній території України після аварії на Чорнобильській АЕС, у населення спостерігається значне зниження імунітету. Для його корекції в організмі людини харчуванню відводиться одна з головних ролей. Необхідно в раціоні харчування збільшити частку рослинних продуктів з високим вмістом біологічно активних речовин (БАР) з імуномодулюючою дією та біологічно активних добавок (БАД) з. них (в формі порошків, паст, концентратів та інше). На Україні досить гостро стоїть проблема виробництва харчових добавок із натуральної сировини. Джерелом БАР поряд з овочами, фруктами, ягодами і лікарською та пряно-ароматичною рослинною сировиною є продукти бджільництва - апіпродукти (прополіс, маточне молочко, квітковий пилок і т.п.), які мають цілющі властивості і помітно виділяються серед інших натуральних продуктів високим вмістом БАР. Унікальність їх полягає в тому, що до рослинних БАР (фенольних сполук, терпеноїдів, каротиноїдів, вітамінів і т.п.) додаються специфічні поліненасичені деценові жирні кислоти, що виробляються організмом бджоли, які практично не зустрічаються в природі та інші. В результаті цього утворюється комплекс речовин рослинно-тваринного походження з новими біологічними властивостями.
В останні роки в міжнародній практиці (в Японії, Китаї, Румунії, Кенії. Росії та інших) почали використовувати в апітерапії та харчовій промисловості новий нетрадиційний продукт бджільництва - гомогенат трутневих личинок (ГТЛ). Це новий для України лікувально-профілактичний продукт, який має багато спільних властивостей з маточним молочком, хоча суттєво відрізняється біологічним походженням. Відомо, що ГТЛ як і маточне молочко має лікувально-профілактичну дію (особливо антиоксидантну, імуномодулюючу, протипухлинну). Це пов'язують з тим, що до складу ГТЛ входять ненасичені реч6вини, такі як деценові кислоти, сульфгідрильні сполуки, які здатні зв'язувати активні форми кисню, окислювальні вільні радикали, та утворювати нерозчинні комплекси з іонами важких металів. Однак в науковій літературі немає систематизованих даних 3 технології одержання та зберігання БАД із ГТЛ у вигляді пасти і порошку, не вивчені біохімічні та мікробіологічні процеси при їх зберіганні, не дана Їх товарознавча характеристика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АПІДОБАВОК ІЗ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК І ПРОПОЛІСУ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ПРОДУКТАХ ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок