Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР РОТОВОЇ ДІЛЯНКИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР РОТОВОЇ ДІЛЯНКИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

Назва:
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР РОТОВОЇ ДІЛЯНКИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,72 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГУЗІК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 611.31.013
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР РОТОВОЇ ДІЛЯНКИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
14.03.01 — нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Макар Богдан Григорович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шерстюк Олег Олексійович, ВДНЗ України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Ольховський Василь Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри судової медицини та основ права.
Захист відбудеться “8” листопада 2007 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.601.03 в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Севастопольська, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
 
Автореферат розісланий “5” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.601.03
доктор медичних наук, доцент Машталір М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення розвитку і становлення синтопічних взаємовідношень органів у різні вікові періоди є одним із провідних у підході до організму людини, актуальним завданням морфологів, про що наголошувалося на ІV Національному конгресі анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України (Сімферополь, 2006); VІІІ конгресі Міжнародної асоціації морфологів (Орел, 2006). За висловом Куприянова В.В., (2000), у ХХІ столітті необхідно закріпити і розширити зв’язки між теоретичними і клінічними дослідженнями.
Запровадження в лабораторіях світу штучного запліднення та пересадки органів (Троценко Б.В., Георгиевская Л.С., 1996), скринінгу ембріонального матеріалу (Минаков И.П., 2000; Zoltan P.P., 1997), ультразвукового обстеження (Мота О.М. та ін., 2006), а також новітні методи дослідження дають можливість проводити діагностику відхилень від нормального розвитку, яка в теперішній час набула широкого застосування (Кулаков В.И. и др., 2002; Масна З.З та ін., 2003; Бойко Н.В. та ін., 2005), а також здійснювати хірургічну корекцію деяких дефектів людини внутрішньоутробно (Айламазян Э.К., 1998; Beaudoin S. et al., 1998). Про важливість розширення і поглиблення наукових досліджень у галузі антенатальної діагностики та корекції порушень розвитку плода наголошують Ахтемійчук Ю.Т. та Макар Б.Г. (2004), Слєпцов О.К. та співавтори (2007).
Відомості літератури розрізнені щодо закономірностей розвитку і хронологічної послідовності зміни синтопічних взаємовідношень структур ротової ділянки між собою та з суміжними утвореннями в ранньому періоді онтогенезу людини (Череп О.Е., Гемонов В.В., 2000; Малоголовка О.А. та ін., 2006), щодо зубо-щелепного апарату (Барсуков Н.П. и др., 2002; Масна З.З., 2002; Скрипніков П.М., 2003; Смолькова О.В. та ін., 2007), а також визначення часу і морфологічних передумов можливого виникнення варіантів будови та їх природжених вад (Лобко П.И., 2002; Аниськова О.Е., Лобко П.И., 2007).
У багатьох публікаціях відсутній комплексний підхід до вивчення проблем розвитку та особливостей будови структур ротової ділянки впродовж раннього онтогенезу людини. Наукові розробки, як правило, виконувалися тільки в окремі вікові періоди, на незначній кількості біологічних об'єктів, не проводився корелятивний аналіз їх інтенсивного та уповільненого росту. Дослідження в більшості випадків виконувалися ізольовано, без урахування взаємовідношень стінок ротової порожнини з суміжними структурами.
Таким чином, актуальність даного дослідження зумовлена необхідністю комплексного вивчення розвитку і становлення топографії структур ротової ділянки із суміжними утвореннями, визначення анатомічних змін, вікової індивідуальної мінливості, періодів інтенсивного та уповільненого росту, встановлення критичних періодів та обґрунтування деяких їх природжених вад упродовж раннього періоду онтогенезу людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР РОТОВОЇ ДІЛЯНКИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок