Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ МОРФОФУНКЦіОНАЛЬНі ОСОБливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті

ВІКОВІ МОРФОФУНКЦіОНАЛЬНі ОСОБливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті

Назва:
ВІКОВІ МОРФОФУНКЦіОНАЛЬНі ОСОБливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,55 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
СІЛІНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 611.65./66. 068:618.11-08-036/-07
ВІКОВІ МОРФОФУНКЦіОНАЛЬНі ОСОБливості яєчників, матки
і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий консультант
доктор медичних наук, професор
Сирцов Вадим Кирилович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шевченко Олена Олександрівна, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри нормальної анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України (м. Чернівці), завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії;
доктор медичних наук, професор Шутка Богдан Васильович, Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії людини.
Провідна установа
Луганський державний медичний університет, кафедра нормальної анатомії людини, МОЗ України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “31” травня 2005 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.003.06 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, проспект Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медич-ного університету імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий “28” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки спостерігаються зміни медико-демографічної ситуації в країні, що виражається в погіршенні здоров’я жінок юнацького та зрілого віку (М. Ахаладзе, Т. Ахаладзе, 2000; В.Д. Близнюк, 2000; Н. Жилка та ін., 2001). В гінекологічній практиці існує тенденція зростання кістозних змін у яєчниках з різним ступенем вираженості патологічного процесу, більша частина з яких припадає на зрілий вік і в 35% призводить до безплідності (Б.М. Венцківський, 1997; Н.Г. Гойда, 2000). Важливою ланкою цієї проблеми є збільшення кількості оперативних втручань на яєчниках, в яких питома вага однобічних оваріоектомій за останній час значно зросла (Л.А. Бистров и др., 2000; О.Ю. Панкова и др., 2003).
Аналіз стану репродуктивного здоров’я жінок у післяопераційному періоді вказує на порушення ендокринної, імунної та інших систем, які в доопераційний період мали певний запас міцності, що ще раз підтверджує залежність їх від функціональної активності й здатності яєчників (В.Н. Плотникова та ін., 2002; D. Cibula, J. Zivny, 2000).
Клінічні та експериментальні дослідження в галузі вивчення репродуктивного здоров’я показали, що одним із факторів зниження його показників є також збільшення кількості жінок з порушенням гормонального профілю різної етіології, у прямій залежності від якого перебуває функція маткових труб, від морфофункціонального стану яких багато в чому залежить можливість запліднення (А.В.Пырегов и др., 2001; A. Peter, N. Dhanasekaran, 2003).
Існуючі клінічні методи контролю функції маткових труб спрямовані на встановлення їх прохідності та проводяться без урахування вікових структурно-функціональних особливостей в них. А непрохідність маткових труб є однією з важливих проблем у гінекології. У зв’язку з цим пошуки нових методів відтворення функції маткових труб виявляють важливу як теоретичну, так і практичну проблему (Л.I. Iванюта, 1996; E. Susan et al.,1998).
Наприкінці 20 сторіччя багато робіт було присвячено ембріології яєчників, з’ясуванню інтимних механізмів функці-ону-вання статевих клітин та їх органоїдів, особливостям функці-онування інших їх генеративних елементів (И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ВІКОВІ МОРФОФУНКЦіОНАЛЬНі ОСОБливості яєчників, матки і маткових труб в нормі та під впливом естрогенів в експерименті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок