Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історична регіоналістика в Україні: теоретико-методологічні проблеми

Історична регіоналістика в Україні: теоретико-методологічні проблеми

Назва:
Історична регіоналістика в Україні: теоретико-методологічні проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,93 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Актуальність теми: Становлення незалежної української держави озна
чало вихід її на новий рівень суспільної самоорганізації, у тому числі і
в територіальному аспекті


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Верменич Ярослави Володимирівни
УДК 323.174(477)005
Історична регіоналістика в Україні:
теоретико-методологічні проблеми
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ-2005
,
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий консультант: академік НАН України, доктор історичних наук, професор
Тронько Петро Тимофійович,
Інститут історії України НАН України, завідувач відділу регіональних проблем історії України .
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор історичних наук, професор
Курас Іван Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, директор;
доктор історичних наук, професор
Литвин Микола Романович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича, завідувач відділу наукових та інформативних видань;
доктор історичних наук, професор
Колесник Ірина Іванівна, Інститут історії України НАН України, провідний науковий співробітник відділу української історіографії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “_25___” _березня________ 2005 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “__16__”__лютого__________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Новий політичний рубіж, який сьогодні проходить Україна, позначений актуалізацією регіональної проблематики. Запорукою успішності соціальної трансформації українського суспільства є оптимізація регіональної політики, яка, в свою чергу, вимагає всебічного дослідження процесів регіоналізації та регіоналізму із застосуванням сучасних методологічних підходів. У зв'язку із появою тенденцій до федералізації наукове моделювання сучасної регіональної структури українського соціуму стає одним з пріоритетних завдань. Прояснення місця і ролі історичного знання у цьому процесі, історичних умов формування української території, особливостей культури та ментальності населення регіонів України виступає як необхідна передумова подолання диспропорцій регіонального розвитку.
Актуальність ретроспективного дослідження регіональності не в останню чергу зумовлюється особливостями історичного розвитку України. Впродовж багатьох віків українські землі розвивалися в різних цивілізаційних системах. У складі різних держав український етнос зазнав значних асиміляційних впливів – російських, польських, австрійських, угорських та інших. Сучасні українські регіони відрізняються один від одного не лише господарською та соціальною структурою, але й суспільними настроями, відмінними зовнішніми орієнтаціями населення, специфічними етноконфесійними проблемами.
Необхідність наукового осмислення сформованих у ході історичного розвитку особливостей регіональної структури України підпорядкована вирішенню практичних завдань: без розуміння історичних витоків відмінностей неможлива ефективна регіональна політика. На цьому постійно наголошується в ході дискусій з приводу формування сучасної концепції регіонального управління і нового адміністративно-територіального устрою. Алгоритм такого осмислення здатен запропонувати міждисциплінарний науковий напрям – регіоналістика, яка ґрунтується на здобутках різних галузей знань – теорії управління і економіки, історії і правознавства, географії і статистики, демографії та соціолінгвістики. Очевидне просування у цьому напрямі на ґрунті соціально-економічної географії та теорії управління впродовж тривалого часу не було, проте, підкріплене зустрічним рухом з боку історичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Історична регіоналістика в Україні: теоретико-методологічні проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок