Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ВІЗАНТІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї (кінець IV – початок VII ст.)

ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ВІЗАНТІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї (кінець IV – початок VII ст.)

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ВІЗАНТІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї (кінець IV – початок VII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ВУС ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 94:623.6:355.2:930.85–262.5–17) “03/06”
ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОННОЇ
ПОЛІТИКИ ВІЗАНТІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї
(кінець IV – початок VII ст.)
Спеціальність – 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Откович Василь Петрович,
Львівський державний коледж декоративного
і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сорочан Сергій Борисович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри історії
стародавнього світу та середніх віків
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Тур Віктор Григорович,
Кримське відділення Інституту сходознавства
ім. А.Є. Кримського НАН України
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться 27 лютого 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 22 січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Упродовж останніх років значно зросло зацікавлення вітчизняних і зарубіжних науковців військово-політичною історією Північного Причорномор’я, та, зокрема, питаннями військової присутності Візантії на Кримському і Таманському півостровах в кінці IV – на початку VII ст. Така увага до проблеми викликана винятковим географічним розташуванням Криму, адже відомо, що держава, яка володіє цим півостровом, має стратегічну перевагу в регіоні. Це усвідомлювали і правителі Візантії, котрі доклали всіх зусиль, щоб утримувати важливі у військовому відношенні опорні пункти в Криму і на Тамані.
У ранньому середньовіччі ромеї розгорнули у Північному Причорномор’ї масштабне військове будівництво, метою якого було створення інженерного прикриття міст Херсона** У ранньому середньовіччі місто Херсонес (?есуьнзупт) ?тало називатися Херсоном (?есуюн). і Боспора, та населеного візантійськими союзниками Південно-Західного Криму. Імперські урядовці відновили укріплення на берегах Керченської протоки, утворили систему інженерного захисту на Південному березі Криму та звели потужний захисний рубіж у Кримських горах. Результатом оборонної політики візантійського уряду стало утворення в другій половині VI ст. на Кримському і Таманському півостровах окремого прикордонного округу – дукату.
Хоча візантійські оборонні комплекси в Криму вже неодноразово були об’єктом вивчення, сам процес військово-інженерного забезпечення оборонної політики Імперії у Північному Причорномор’ї ще не досліджувався вітчизня-ними візантиністами. Окрім того, серед українських істориків існують розбіжності у поглядах на низку аспектів військово-будівельної практики ромеїв у регіоні, які надалі залишаються актуальними. Дослідження цих питань є надзвичайно важливим як для створення цілісної картини формування та розвитку системи інженерної оборони Візантії в Криму, так і для відтворення об’єктивного бачення взаємин імперської адміністрації з етносами, що мешкали на північному прикордонні Ромейської держави. На наш погляд, поглиблене вивчення візантійської військово-інженерної практики допоможе докладніше встановити масштаб політичних, економічних та ідеологічних впливів Імперії у Північному Причорномор’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ВІЗАНТІЇ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї (кінець IV – початок VII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок