Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА М

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА М

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА М
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЖУРБА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 664 : 338.43
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА М'ЯСОПРОДУКТІВ
НА ПІДПРИЄМСТВАХ ПЕРЕРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник –
Офіційні опоненти:
Провідна установа –
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 23.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. М'ясна промисловість відіграє важливу роль в забезпеченні населення продуктами харчування. М'ясопродукти мають провідне значення в структурі продовольчих товарів. Вони є основою добробуту населення і ефективного розвитку країни. Але тенденції, що склалися у виробництві і споживанні м'яса та м'ясопродуктів за останні роки, свідчать не на користь їх розвитку і задоволення в них потреб населення. Так у 2000 р. виробництво м'яса і продукції його переробки на душу населення скоротилося порівняно з 1990р. в 2,5 рази, а споживання складало тільки 32,5кг., що становить 40,6% науково-обґрунтованої норми.
Економічна криза негативно позначилася на функціонуванні м'ясопродуктового підкомплексу: скоротилося поголів'я великої рогатої худоби і свиней, на досить низькому рівні знаходяться продуктивність тварин, недовантажуються потужності промислових підприємств з переробки м'яса, недостатньо розвиваються економічні, технологічні та організаційно-господарські зв'язки між сільськогосподарськими та промисловими підприємствами, що призвело до відносно низького рівня ефективності виробництва продукції. В сучасних умовах структурної перебудови агропромислового виробництва, коли докорінно змінюється орієнтація діяльності м'ясопереробних підприємств на ринковий розвиток, виникає необхідність ґрунтовного вивчення закономірностей і особливостей економічного пожвавлення та піднесення промисловості, що переробляє сільськогосподарську продукцію в умовах звуження ресурсного потенціалу, формування інтенсивного розвитку м'ясопереробки на засадах ринкових економічних відносин, подальшого вдосконалення якісних факторів зростання.
У наукових працях вчених-економістів знайшли своє відображення різні економічні аспекти розвитку промислових підприємств, що переробляють сільськогосподарську продукцію. Значний внесок у вивчення агропромислового виробництва зробили: Борщевський П.П., Голованов М.О., Зіновчук В.В., Клюкач В. О., Лукінов І.І., Месель-Веселяк В.Я., Мостенська Т.Л., Макаренко П.М., Онищенко О.М., Рабштина В.М., Саблук П.П., Ніконов О.О., Семиусов П.М., Тивончук С.О., Трегобчук В.М., Ярошенко С.П. та багато інших.
Разом з тим не приділяється відповідна увага ряду питань в цьому напрямку. Так, недостатньо досліджень з інтеграції в галузі і з суміжними сферами АПК, відчувається дефіцит у вивченні ринкових форм господарювання в галузі переробки м'ясо-сировини, їх економіко-технологічного і організаційного обґрунтування, оцінки потенціалу сировинних ресурсів і шляхів їх відтворення в сільському господарстві, формування взаємозв'язків малих підприємств із сільгосптоваровиробниками, інвестування і управління якістю продукції м'ясопереробних підприємств.
Науково-теоретична та практична значимість невирішених проблем обумовила вибір теми, її актуальність і цільову спрямованість дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційні дослідження проводилися в Дніпропетровському державному аграрному університеті в межах виконання науково-дослідних робіт Міністерства аграрної політики України по темі “Концепція розвитку переробної промисловості в умовах ринку” (номер державної реєстрації І99U016345).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА М

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок