Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОСИНИ В ПРАВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ВІДНОСИНИ В ПРАВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
ВІДНОСИНИ В ПРАВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАХОВСЬКА Наталя Михайлівна
УДК 349.3
ВІДНОСИНИ В ПРАВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового, земельного та екологічного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: БЕЗУГЛА Ярослава Іванівна,
кандидат юридичних наук,
доцент кафедри трудового, земельного та
екологічного права юридичного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: КОНДРАТЬЄВ Радомир Іванович,
доктор юридичних наук, професор, завідуючий кафедрою теорії та історії права і трудового права Хмельницького інституту регіонального управління і права
СТИЧИНСЬКИЙ Броніслав Станіславович
кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України, перший заступник міністра юстиції України
Провідна установа: Університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх
справ України, м. Харків.
Захист відбудеться “14” березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.04 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “28” грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Грищенко К.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основний Закон нашої держави – Конституція закріпила обраний незалежною Україною курс на побудову соціальної правової держави. Втілити такий намір неможливо без створення дієвої національної системи соціального забезпечення, яка водночас покликана гарантувати реалізацію одного з найважливіших конституційних прав громадян – права на соціальне забезпечення та захист.
Створення нової системи соціального забезпечення замість успадкованої з радянських часів передбачає необхідність існування науково обгрунтованої нормативно-правової бази, оскільки основною, переважною формою життя суспільних відносин у сфері соціального забезпечення є саме їх правова форма. Однак існуючий рівень нормативно-правової бази з соціального забезпечення не відповідає процесам реформування в Україні, що і зумовлює необхідність удосконалення правового регулювання як традиційних, так і значної кількості новостворених соціально-забезпечувальних відносин.
У зв`язку з цим зросла актуальність у проведенні сучасних науково-теоретичних досліджень правових відносин у зазначеній сфері. Тим більше, що останні такі дослідження здійснювались ще за радянських часів, а тому до певної міри втратили актуальність у теперішніх умовах розвитку ринкових відносин у всіх сферах життя нашого суспільства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У процесі створення національної системи соціального забезпечення населення закладаються основи правової (нормативної) бази у цій сфері, запроваджуються механізми реалізації конституційного права громадян на соціальний захист. Без серйозного наукового підгрунтя - частиною якого може бути дана дисертаційна робота - тісної співпраці та взаєморозуміння вчених і практиків неможливе успішне здійснення та реалізація загальнонаціональних планів і програм у сфері соціального забезпечення та захисту населення.
Наукове дослідження з теми "Відносини в праві соціального забезпечення" безпосередньо відповідає планам наукової та педагогічної роботи юридичного факультету і, зокрема, кафедри трудового, земельного та екологічного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка в межах наукових програм та напрямів діяльності, затверджених Академією правових наук України.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на підставі комплексного аналізу наукової юридичної літератури з питань соціального забезпечення та захисту громадян, відповідного національного законодавства, матеріалів практики з’ясувати основні проблеми правового регулювання відносин у сфері соціального забезпечення; а також виробити і внести пропозиції та наукові рекомендації стосовно удосконалення законодавства з соціального забезпечення, створення дієвого механізму реалізації правових норм у відповідних суспільних відносинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІДНОСИНИ В ПРАВІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок