Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МЕТОДІВ ПРАВОСЛАВНОЇ АВТОТРАНСФОРМАЦІЇ НА ОСОБИСТІСНЕ ЗРОСТАННЯ

ВПЛИВ МЕТОДІВ ПРАВОСЛАВНОЇ АВТОТРАНСФОРМАЦІЇ НА ОСОБИСТІСНЕ ЗРОСТАННЯ

Назва:
ВПЛИВ МЕТОДІВ ПРАВОСЛАВНОЇ АВТОТРАНСФОРМАЦІЇ НА ОСОБИСТІСНЕ ЗРОСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Любченко Олена Олегівна
УДК 159.99
 
ВПЛИВ МЕТОДІВ ПРАВОСЛАВНОЇ
АВТОТРАНСФОРМАЦІЇ НА ОСОБИСТІСНЕ ЗРОСТАННЯ
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціальної та політичної психології АПН України.
Науковий керівник: - доктор психологічних наук, професор Титаренко
Тетяна Михайлівна, Інститут соціальної та політичної
психології АПН України, завідувач лабораторії
соціальної психології особистості.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, декан факультету психології,
завідувач кафедри прикладної психології.
 
- кандидат психологічних наук, старший науковий
співробітник, Кісарчук Зоя Григорівна, Інститут
психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач
лабораторії консультативної психології та психотерапії.
 
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова МОН України, кафедра психології.
Захист відбудеться 9 червня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою:
01033, м. Київ, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Інституту психології ім.. Г.С.Костюка АПН України (01033, м.. Київ, вул. Панківська, 2).
Автореферат розіслано 8 травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
Загальна характеристика роботи
 
Актуальність дослідження. В останні десятиріччя в світовій психології все актуальнішими стають проблеми “трансцендентного”, “метасмислів”, “граничних цінностей”, “моральних вчинків”, “релігійних символів”, “трансперсональних переживань”, - тобто тих феноменів, що торкаються проблеми духовності людини.
Тема духовності, яка тривалий час була у науці пріоритетом філософських роздумів, з усією виразністю почала звучати в сучасній психології, виявляючи свої різноманітні аспекти та грані у різних психологічних школах.
Граничні переживання, цінності та смисли традиційно зафіксовувалися та передавалися в релігіях та духовних вченнях різних народів. В останній час дослідження з історії релігії почали носити не тільки етнографічний, антропологічний, але й суто психологічний характер, тому що в багатьох письмових документах та усних традиціях зафіксовані цікаві відомості про особливості та характер психічного життя, описаний досвід роботи із психічними реаліями, який розширює психічні можливості людини. Вивчення змінених станів свідомості та трансперсональних переживань змінило погляди на практики релігійного споглядання, показало, що психологія недооцінювала пластичність свідомості людини та багатство спектру її можливих станів.
Висновки американських та західноєвропейських психологів показують, що трансперсональні переживання здатні спричиняти значні та стійкі позитивні зміни: поглиблення відчуття смислу, полегшення екзистенціальної кризи (E.Сутич, K.Уїлбер, Кр.Гроф), пробудження альтруїзму, співчуття, прийняття себе, інших, оточуючого світу (Ч.Тарт, А.Уотс, Р.Олперт, Дж.Ліллі), розширюють діапазон розуміння та усвідомлення, збільшують стійкість уваги, сенситивність (С.Гроф, Т.Маккена, Д.Уайт, А.Коен, Р.Уїлсон). Організація “Мережа попередження духовних небезпек” практично підтверджує висновки психологів трансперсонального напрямку про існування у людини глибинних духовних потреб та великої небезпеки їхньої фрустрації
У вітчизняній психології трансперсональний підхід до людини тільки починає своє становлення; але це не означає відсутність трансперсональних традицій в нашому культурному регіоні. Практика методів автотрансформації та високоразвинених технологій трансценденції віддавна використовувалася в православній аскетичній традиції представниками слов’янської культури. Сповідь, покаяння, різні форми молитви, незрима борня, тверезіння, зведення розуму в серце, - це тільки деякі з методів роботи із свідомістю, які становлять спадщину православ’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ МЕТОДІВ ПРАВОСЛАВНОЇ АВТОТРАНСФОРМАЦІЇ НА ОСОБИСТІСНЕ ЗРОСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок