Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХОРОВЕ ВИКОНАВСТВО ЯК ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ ВЗАЄМОДІЇ (з досвіду Київської хорової школи)

ХОРОВЕ ВИКОНАВСТВО ЯК ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ ВЗАЄМОДІЇ (з досвіду Київської хорової школи)

Назва:
ХОРОВЕ ВИКОНАВСТВО ЯК ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ ВЗАЄМОДІЇ (з досвіду Київської хорової школи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИІМ.П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
КОВАЛИК ПАВЛО АНДРІЙОВИЧ
УДК 784+784.1 (477.41)
ХОРОВЕ ВИКОНАВСТВО ЯК ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ
ВЗАЄМОДІЇ
(з досвіду Київської хорової школи)
17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хорового диригування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури та мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Лащенко Анатолій Петрович,
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іванов Володимир Федорович,
Миколаївський державний університет
професор кафедри теорії, історії музики
та гри на музичних інструментах

доктор мистецтвознавства, професор
Давидов Микола Андрійович,
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського, завідувач кафедри
народних інструментів
Провідна установа: Харківський державний інститут мистецтв імені І.П.Котляревського, кафедра історії української культури
Захист відбудеться 25 грудня 2002 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м.Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3)
Автореферат розісланий ” 23 ” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Вітчизняне хорове виконавство наприкінці XIX ст.— у першій третині XX ст. остаточно сформувало свої професійні ознаки. У той час на тлі світового виконавсько-хорового досвіду український хоровий спів мав цілком реальні переваги (свідченням цього є славнозвісні подорожі Європою у 20-ті роки хорових колективів під керівництвом О. Кошиця та Н. Городовенка). Але пізніше під тиском пролеткультівської та радянської ідеології він був змушений загальмувати подальший розвиток.
Сьогодні завданням хорознавчої науки є усвідомлення процесів, котрі обумовили в радянську добу продовження традицій вітчизняного хорового виконавського мистецтва та бурхливий розвиток його творчих потенційних сил. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми може стати ретельне вивчення досвіду Київської хорової школи, а саме, діяльності кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Вагомість її здобутків та роль, яку вона відіграла у формуванні національної хорової культури, в повній мірі засвідчують актуальність такого дослідження.
На відміну від панорамного музикознавчого дослідження тих чи інших художніх явищ аналіз окремої (суто специфічної, обумовленої конкретними хоровими діячами і обставинами) структури хорового буття несподівано яскраво актуалізує ставлення до надбань вітчизняного співацького досвіду, проблем сучасного музичного життя, засобів функціонування співацьких об'єднань та механізм їхнього духовного впливу на суспільну свідомість. Тобто мотивація художньої діяльності окремої школи стає допоміжним чинником наукового розкриття масштабних культурно-мистецьких процесів.
Хорова школа завжди спирається на світогляд і при цьому вносить свої корективи в розуміння художньо-естетичних явищ та тенденцій. Перебуваючи у постійному контакті з проблемами сучасності, вона при вирішенні художньо-естетичних, морально-етичних та особистісно-психологічних питань здійснює пошук нових засобів удосконалення своєї діяльності.
Ознаками хорової школи є усталені засоби уособлення наступності і спадкоємності світоглядних, професійних, музично-естетичних і технологічних настанов діяльності суб’єктів хорового мистецтва. Усі ці компоненти у "поліфонічних" вимірах (тобто кожен з них може актуалізуватися у відповідних суспільно-історичних умовах) складають нерозривність хорової історії і одночасно конкретність її визначальних моментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХОРОВЕ ВИКОНАВСТВО ЯК ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ ВЗАЄМОДІЇ (з досвіду Київської хорової школи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок