Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ В ЕКСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ

СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ В ЕКСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ В ЕКСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
ПИНДА РОСТИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 339.9.+637.13
СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ
В ЕКСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво,
менеджмент, маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Дяченко Валерій Петрович,
Тернопільська академія народного господарства, кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин;
кандидат економічних наук
Гомольська Наталія Іванівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем реформування відносин власності, антимонопольної політики і розвитку підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться 2 липня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 01.06.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пожвавлення економічної активності, позитивні зміни у призупиненні трансформаційної кризи економіки нашої країни у 1999-2001 рр. свідчать про правильну стратегічну орієнтацію реформуючих заходів, окреслених рішеннями вищих органів управління державою. Реальне зростання ВВП на 6% у 2000 р. та прогнозні оцінки росту на 4% у 2001 р. не можна пояснювати лише циклічністю кризи, а, більшою мірою, є наслідком адаптування первинних економічних суб'єктів – підприємств, органів державного управління до умов ринкового функціонування економіки.
Вагомі результати отримані і у агропромисловому комплексі (АПК), де збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва склало 7,6% до рівня минулого року, у тому числі у харчовій промисловості – на 36,3%. Втім, позитивні наслідки реформ у АПК поєднуються і з протилежними тенденціями скорочення експорту сільськогосподарської сировини і продуктів харчування, втратою конкурентних позицій на традиційних зарубіжних ринках під тиском провідних світових виробників продовольства. Спостерігається також активне проникнення на внутрішній ринок України виробників з сусідніх країн за вагомої підтримки їх національними урядами.
Таким чином потенціал ділової активності у виробництві та переробці продовольства, обумовлений зростанням внутрішнього попиту внаслідок переорієнтації фінансових потоків у офіційну економіку, адаптації підприємців до умов ринку, виявляється нереалізованим на зовнішніх ринках. Головною причиною такого становища є недостатня обґрунтованість стратегії експортної експансії підприємств харчової промисловості, зокрема молокопереробної, низька адаптивність сучасних методів стратегічного менеджменту і міжнародного маркетингу у експортній діяльності економічних суб'єктів. Не менший негативний вплив має також незавершеність та недостатня ефективність системи державної підтримки агропромислового сектора України на висококонкурентних світових ринках продовольства.
Проблемам реформування АПК, посилення конкурентних позицій українського сільськогосподарського виробництва присвячені дослідження вітчизняних вчених Борщевського П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ В ЕКСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок