Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ГАЛУЗЕВОЇ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ (на прикладі галузі ветеринарної медицини)

ТРАНСФОРМАЦІЯ ГАЛУЗЕВОЇ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ (на прикладі галузі ветеринарної медицини)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ГАЛУЗЕВОЇ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ (на прикладі галузі ветеринарної медицини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ім.В. І. Вернадського
Шемаєва Ганна Василівна
УДК [016:619]:681.3
ТРАНСФОРМАЦІЯ ГАЛУЗЕВОЇ
ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ В
УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
(на прикладі галузі ветеринарної медицини)
Спеціальність 07.00.08 –
книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Науковий керівник: доктор історичних наук
ІЛЬГАНАЄВА Валентина Олександрівна
Харківська державна академія культури, завідувач
кафедри
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук
СЛОБОДЯНИК Михайло Cеменович
Центральна наукова сільськогосподарська
бібліотека УААН, директор;
кандидат педагогічних наук
ПАВЛУША Тетяна Петрівна
Національна бібліотека України
ім. В.І.Вернадського, завідувач відділу
Провідна установа – Львівська наукова бібліотека ім.В.Стефаника НАН України
Захист відбудеться 30 березня 2000 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі Національної бібліотеки ім.В.І.Вернадського.
Автореферат розіслано 29 лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Ступінь забезпеченості інформацією керівників, вчених, фахівців є вагомим фактором розвитку науки і виробництва, а бібліотеки - необхідними структурами науково-дослідних, виробничих та навчальних установ, які формують документно-інформаційну базу досліджень і діяльності у відповідній галузі. Результати наукової, учбової та виробничої роботи залежать від повноти цієї бази, її ретроспекції, оперативності та доступності.
Саме тому на сучасному етапі наукових досліджень питання удосконалення організаційно-функціональної структури системи інформаційно-бібліотечного обслуговування та документно-інформаційних ресурсів у їх історичному і сучасному стані є актуальним завданням бібліотекознавства. Вивчення конкретно-історичних змін у процесі формування галузевої інформаційно-бібліотечної системи, етапність становлення її компонентів, чинників соціально-історичних перетворень, дозволяє визначити шляхи удосконалення забезпечення інформаційних потреб фахівців з урахуванням специфіки галузі. Історико-ретроспективний погляд на конкретні факти створює можливість дослідити, як документно-інформаційна база галузі трансформується у сучасну інформаційно-бібліотечну систему. Трансформація в даній роботі розглядається як зміна, перетворення виду, форми, істотних властивостей бібліотек та інформаційно-бібліотечних систем під впливом соціокультурних факторів.
Функціонування ветеринарної науки тісно пов’язане з розвитком усієї сукупності документних потоків, що накопичувалися протягом XVIII-XX ст. Історичні чинники формування документно-інформаційного ресурсу визначали його склад і зміст, але на відміну від багатьох інших галузей, інформація з питань ветеринарної медицини з плином часу не втрачає актуальності, що потребує поглибленої роботи із спеціальною літературою, вимагає створення відповідної системи інформаційно-бібліотечного обслуговування на сучасному рівні.
На сьогодні галузева інформаційно-бібліотечна система є організаційно-функціональною структурою інформаційного і бібліотечного обслуговування фахівців, яка включає документно-інформаційні ресурси бібліотек і служб інформації ветеринарних установ України, галузевий інформаційний ринок продуктів та послуг, і забезпечує споживачів інформацією за допомогою найбільш ефективних форм та методів обслуговування на засадах вивчення їх інформаційних потреб.
До теперішнього часу інформаційне забезпечення та iнформацiйно-бiблiотечне обслуговування науки, навчання і практики ветеринарної медицини велося без наукового аналізу цієї діяльності, особливостей історичного контексту формування системи бібліотечного обслуговування та специфіки документного потоку у різні періоди розвитку науки та практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ГАЛУЗЕВОЇ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ (на прикладі галузі ветеринарної медицини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок