Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДІВ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ТЕХНІКИ НА СТАДІЇ ЇЇ ПРОЕКТУВАННЯ

РОЗВИТОК МЕТОДІВ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ТЕХНІКИ НА СТАДІЇ ЇЇ ПРОЕКТУВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ТЕХНІКИ НА СТАДІЇ ЇЇ ПРОЕКТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Тимофєєв Дмитро Володимирович
УДК 330.341.1
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ТЕХНІКИ
НА СТАДІЇ ЇЇ ПРОЕКТУВАННЯ
08.02.02 – економіка та управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті
“Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник- | доктор економічний наук, професор
Перерва Петро Григорович,
національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри організації виробництва та управління персоналом | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадієвич,
Харківський національний економічний університет, завідувач кафедри економіки та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Маслак Ольга Іванівна,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
завідувач кафедри економіки. |
Провідна установа: | Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ. |
Захист відбудеться 09.11.2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, корп. У1, ауд. 1001.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 08.10.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційної роботи. Розвиток ринкових відносин і входження України як незалежної держави у світове економічне співтовариство істотно підвищують увагу до конкурентоздатності (КЗ) продукції. Конкурентоздатність продукції є одним з основних й узагальнюючих результатів інноваційної діяльності. Її високий рівень проявляється, насамперед, у збільшенні ступеня задоволення потреби в продукції, економії ресурсів, зростанні іміджу й доходів виробника. У зв'язку із цим значно зростає актуальність удосконалення оцінки конкурентоздатності продукції. Одним з основних питань є забезпечення адекватності оцінки, як головної складової системи управління КЗ. Особливо важливо це для процесу створення та освоєння нової техніки, що є одним з найбільш важливих етапів у формуванні конкурентоздатності продукції. Суттєве значення при цьому має прогнозування результатів використання нової техніки, її вартісних показників, обсягів реалізації продукції.
Значний внесок у дослідження проблем, пов'язаних з оцінкою конкурентоздатності техніки, внесли вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти Н. Д. Гуськова, Э. Демінг, В. Л. Дикань, Т. А. Клюєва, Р.М. Колєгаєв, В. В. Кузьмін, А. М. Литвиненко, Д.С. Львов, П.А. Орлов, П. Г. Перерва, М. Е. Портер, Ю. Л. Савінов, А. Селуньов, А. М. Тат’янченко, Б. Твісс, Р. М. Тихонов, А. П. Ферапонтов, В. Учуркін, М. Н. Черпурін, Т. Щедріна, Яковлєв А. І. та ін. Разом із тим, ряд теоретичних і прикладних аспектів оцінки КЗ техніки потребують подальшого дослідження. Головним чином це стосується питань оцінки КЗ техніки як функції часу, що особливо важливо у зв’язку з існуванням часового лагу між стадіями проектування техніки та її реалізації. Потребують також удосконалення методичні підходи до визначення та оптимізації основних показників КЗ техніки на ранніх стадіях її життєвого циклу. Недостатньо досліджені також методи визначення рівня КЗ на основі прогнозування можливого обсягу продаж продукції яка розробляється. Це й визначає необхідність удосконалення та розвитку інструментарію оцінки конкурентоздатності й актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана в рамках науково-дослідних робіт кафедри “Організації виробництва та управління персоналом” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” по темі: “Дослідження процесів реструктуризації економіки України та їх вплив на зміцнення інноваційного потенціалу” (номер державної реєстрації 0102U000971) при підготовці розділу: “Обґрунтування факторів впливу на інноваційний потенціал об’єкту”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДІВ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ТЕХНІКИ НА СТАДІЇ ЇЇ ПРОЕКТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок