Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ВЕРТИКАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ФРАНЧАЙЗИНГОВИХ ВІДНОСИН

СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ВЕРТИКАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ФРАНЧАЙЗИНГОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ВЕРТИКАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ФРАНЧАЙЗИНГОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,61 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
КОРОЛЬЧУК ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
УДК 339.138
СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ
ВЕРТИКАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ФРАНЧАЙЗИНГОВИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.00.04 –
економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі маркетингу та реклами.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор,
академік АПН України
Мазаракі Анатолій Антонович,
Київський національний торговельно-економічний університет, ректор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Балабанова Людмила Веніамінівна,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського,
завідувач кафедри маркетингового менеджменту;
доктор економічних наук, професор
Войчак Анатолій Володимирович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
професор кафедри маркетингу;
доктор економічних наук, професор
Дайновський Юрій Анатолійович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри маркетингу.
Захист відбудеться “10” червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.055.01 Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: 83050 Донецьк, вул. Щорса, 31, ауд. 1222.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розіслано “____” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Виноградова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реалізація євроінтеграційних прагнень України в умовах переходу світової економіки до нової фази глобалізації вимагає системних зрушень і структурної переорієнтації у сфері товарного обігу. Зростання обсягів продажу, поява в Україні транснаціональних компаній і активне формування торговельних форматів, запровадження інноваційних, інформаційно-логістичних технологій стимулюють розвиток вертикальних маркетингових систем (ВМС).
ВМС, об`єднуючи процеси виробництва і просування товарів, дозволяють кардинально змінити традиційні ринкові стратегії підприємств і охоплюють вже 64% світового ринку товарів та послуг.
В Україні існує достатньо сприятливе середовище для діяльності ВМС, але їхня частка складає лише 14% суб`єктів господарювання, які обіймають орієнтовно 21,3% вітчизняного ринку.
Недостатній рівень розвитку ВМС, нерозвиненість механізмів їх побудови призводить до зменшення конкурентних позицій українських підприємств. Крім того, нерозвинута теоретична та методологічна база побудови вертикальних маркетингових систем з використанням переваг франчайзингу гальмує їх широке застосування в нарощуванні ефективності виробничо-торговельної діяльності.
Прогрес ВМС органічно пов`язаний з розвитком теорії і методології вертикального маркетингу, франчайзингових відносин, стратегічного планування та управління.
Питанням розробки теоретичних засад розбудови ВМС присвячені роботи Бакліна Л., Блоіса К., Ріва Т., Роджерса Л., Уільямсона О., Штерна Л. та ін. Необхідність стратегічного управління, стратегічного планування, розробки цілей підприємства та його стратегії аргументовано доводиться в працях таких науковців, як Альберт М., Альстренд Б., Боумен К., Бреддік І., Жан-Жак Ламбен, Карлофф Б., Лемпел Дж., Мескон М., Мінцберг Г., Портер М., Хедуорі Ф. та ін.
Подальшого розвитку ці положення дістали в роботах українських та російських науковців, зокрема Бланка І., Балабанової Л., Віханського О., Герасимчука В., Герчикової І., Дайновського Ю., Забєліна П., Мазаракі А., Оборської С., Оліфірова О., Садекова А., Шершньової З., Шубіна О. та ін. В опублікованих ними працях знайшов віддзеркалення стратегічний системний підхід до управління, у тому числі до управління маркетингом, використання якого сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств торгівлі, що особливо важливо в умовах членства України у Світовій організації торгівлі (СОТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ВЕРТИКАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ФРАНЧАЙЗИНГОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок