Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЛИЦЕВОГО БОЛЮ ПРИ НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЛИЦЕВОГО БОЛЮ ПРИ НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЛИЦЕВОГО БОЛЮ ПРИ НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
МОЗ УКРАЇНИ
КОБЗИСТА Наталія Олександрівна
УДК 616.833.15+616.31-099
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА
ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЛИЦЕВОГО БОЛЮ
ПРИ НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНИХ
ЗАХВОРЮВАННЯХ
14.01.15 – нервові хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Грицай Наталія Миколаївна, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідуюча кафедрою нервових хвороб із курсом нейрохірургії та медичної генетики
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Дубенко Євген Григорович, Харківський медичний університет МОЗ України, завідуючий кафедрою нервових хвороб;
доктор медичних наук, професор Волошина Наталія Петрівна, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, завідуюча відділенням нейроінфекцій та патології вегетативної нервової системи.
Провідна організація – Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра нервових хвороб
Захист відбудеться "_19__"__червня_____2002 р. о 10_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м.Харків, вул.Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Автореферат розіслано “_15__”_травня___2002р.
Вчений секретар
Спеціалізованої ради,
кандидат медичних наук, доцент В.Г.Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки значні успіхи клінічної медицини, досягнуті завдяки прогресу фундаментальних медичних дисциплін, зумовили виділення нових клінічних спеціальностей, до яких відноситься і неврологія обличчя (В.А.Карлов, 1991). Основним аргументом для виділення нейростоматології є принципово інший характер неврологічних захворювань цієї ділянки, які не мають аналогів серед захворювань інших ділянок тіла людини (В.Є.Гречко, 1998).
На VII Всесвітньому конгресі “Клініка болю” одним із найбільш тяжких страждань признаний лицевий біль (О.Г.Філатова, 1999), що потребує поставити на порядок денний проблему його діагностики та лікування.
На даний час ще не існує одностайної думки що до етіології та патогенезу болю в обличчі. Представники однієї школи вважають, що прозопалгії мають центральний генез і пов'язані з компресією центральних провідних шляхів трійчастого нерва (В.А.Карлов, 1990; Т.А.Ахадов, 1996; T.Kimura, 1996; A.Golbi, 1998). Представники іншої школи (R.M.Basker, 1991; В.Е.Гречко, М.Н.Пузин, 1995; Е.Г.Борисова, 1995; B.Korda, 1997; F.Frediani,1999; J.Kimpotic-Nematic, 1999; G.Platto, 1999) вважають, що основною причиною розвитку прозопалгій є процеси, які виникають на периферії. Але всі автори дійшли одностайної думки, що не існує, так званої, ідіопатичної невралгії трійчастого нерву. При кожному випадку невралгічного болю необхідно ретельно шукати причини його виникнення, що є основою для призначення адекватної терапії (R.Melzack, P.Woll, 1995).
В літературі дуже мало уваги приділено диференційній діагностиці нейростоматологічних больових синдромів. Адже у всіх випадках основною скаргою хворих є біль. Тому в клініці зазвичай встановлюється діагноз невралгія трійчастого нерва і призначаються антиконвульсанти, які мають низку побічних ефектів і для досягання знеболення потребують постійного підвищення дози (S.Sohuel, 1988).
Виходячи з наведеного, на цей час існує потреба у розробці критеріїв диференційної діагностики різних форм болю в обличчі, що є базисом для вірного встановлення причини та проведення диференційного цілеспрямованого лікування такого поширеного людського страждання, як лицевий біль із використанням сучасних досягнень офіційної медицини та нетрадиційних методів (вплив на біологічно активні ділянки тіла фармакологічними та рефлекторними засобами).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЛИЦЕВОГО БОЛЮ ПРИ НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок