Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ РУМУНІЇДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.(ТЕМАТИЧНО-ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ РУМУНІЇДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.(ТЕМАТИЧНО-ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ РУМУНІЇДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.(ТЕМАТИЧНО-ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Василик Любов Євгенівна
УДК 883.09.-1
УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ РУМУНІЇ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
(ТЕМАТИЧНО-ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)
10.01.01 – українська література
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - кандидат філологічних наук, доцент Бунчук Борис Іванович, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, декан філологічного факультету.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор Ткаченко Анатолій Олександрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії літератури та компаративістики.
- кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Мовчан Раїса Валентинівна, Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка, старший науковий співробітник відділу історії української літератури CC століття.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться ………23 січня………2001 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова: 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано ……19 грудня……. 2000 року.
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради П.Гальона
Загальна характеристика роботи
Штучне вилучення з нашого письменства художніх і літературознавчих набутків українcької діаспори Канади, Бразилії, США, Аргентини, Австралії, Франції, Австрії та ін., а також автохтонів Румунії, Польщі, Словаччини і Чехії частково збіднювало уявлення про українську літературу ХХ ст. Залучення до наукового розгляду величезного масиву художніх набутків українців, що проживають за межами нашої країни, “значно розширює панораму української літератури ХХ ст., допомагає побачити її багатшою й розмаїтішою, ніж вона видавалася досі”. У цьому зв'язку важливим здається вивчення українського поетичного письменства Румунії, представленого постатями Ореста Масикевича, Миколи Корсюка, Івана Ковача, Івана Негрюка, Павла Романюка та ін.
У роботі охоплено період розвитку української поезії Румунії, починаючи з 1949 р., коли вийшла у світ перша українська газета “Новий вік”, і аж до кінця ХХ ст., тобто піввіковий часовий проміжок, упродовж якого українська поезія Румунії утвердилась як вагоме мистецьке явище, яке, на жаль, і досі залишається маловідомим, оскільки донедавна життя української меншини в Румунії було питанням закритим, а її література – недоступною для ознайомлення та вивчення на професійному рівні. Одними з перших цю прогалину заповнювали газетно-журнальні публікації І.Кушнірика, М.Лазарука, В.Баранова, Б.Демківа, М.Івасюка, М.Шалати, Ф.Погребенника, М.Корпанюка, Б.Мельничука та М.Ходикіної, однак українська поезія Румунії не розглядалася в контексті загальнолітературного процесу. Це не давало можливості побачити цілісну картину її зародження, становлення та розвитку, поцінувати як вагоме мистецьке явище.
Окремі аспекти творчості українських поетів Румунії висвітлені у зарубіжному літературознавстві. Тут варто виділити статті українського літературознавця М.Ласло-Куцюк, які з'явилися в українській періодиці Румунії та в щорічнику “Обрії”, а також її загальнотеоретичну монографію “Засади поетики” (1983), художнім матеріалом для якої правили зразки української поезії Румунії. Певні моменти досліджуваної проблеми знайшли місце в літературно-критичних працях Б.Бойчука (США), І.Качуровського (Німеччина), Д.Нитченка (Австралія), в Румунії – С.Ткачука, Є.Мигайчука, І.Лемного, М.Ненештян, М.Корсюка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ПОЕЗІЯ РУМУНІЇДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.(ТЕМАТИЧНО-ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок