Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПОРТНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ

ЕКСПОРТНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ

Назва:
ЕКСПОРТНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДЕРЕВ’ЯНКО ОЛЕГ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 338.2 (477)
ЕКСПОРТНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ЗА УМОВ
ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і
регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
 
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Кредісов Анатолій Іванович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка,
завідувач кафедри управління зовнішньоекономічною
діяльністю Інституту міжнародних відносин
Офіційні опоненти – доктор економічних наук
Сіденко Володимир Романович
Директор економічних програм, Український центр
економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова
- кандидат економічних наук, доцент
Дідківський Микола Іванович
кафедра міжнародної економіки економічного факультету
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка
Провідна установа – Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “7” травня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.001.02 з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 02017, м Київ, вул. Володимирська, 58 к. 10.
Автореферат розіслано 23 березня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої Мазуренко В.П.
Вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Темпи зростання обсягів світової торгівлі та велика питома вага надходжень від експорту у ВНП Укарїни (як і в багатьох розвинених країнах) дозволяють говорити про зовнішню торгівлю взагалі та про експорт, зокрема як про один із головних чинників, від яких залежить зростання економіки країни та рівень економічного розвитку в цілому.
Проблематика розвитку експортного потенціалу, а також ефективного його використання є особливо актуальною для країн з перехідними економіками, де відсутні усталені механізми його формування, не вироблені дієві системи захисту, гарантій і страхування експортних операцій, не визначені та майже не використовуються методи недержавної інситуціональної та інформаційної підтримки експорту, розробки, реалізації та оцінки ефективності програм розвитку експортної діяльності.
Постійне загострення конкурентної боротьби на світових ринках вимагає ретельної уваги з боку держави до сектора економіки, зорієнтованого на експорт, та швидкої реакції на зміни у кон`юнктурі на світових ринках й гнучкої економічної політики щодо забезпечення ефективності ескпорту. Ці проблеми набувають найбільшої гостроти для країн з перехідною економікою і, насамперед, для країн колишнього СРСР, в яких внутрішній попит залишається досить низьким. І якщо для розвинених країн експортна стратегія - це, головним чином, кон`юнктурна політика, то для країн з кризовою економікою - це й проблеми законодавчої бази, і проблеми структурної політики, а також багато інших проблем, що харктерні для країн, економіка яких знаходиться у кризововму або перехідному стані. Крім того, для світової економіки характерне постійне змінення кон`юнктури, тому завдання розробки та впровадження стратегії підтримки власного експорту на світовому ринку, збільшення або, принаймні, збереження його питомої ваги в світовій торгівлі є завжди актуальним для будь-якої країни світу, і конче актуальним є зараз для України.
Методи стимулювання експорту та кількісні результати їх застосування на практиці, види економічної політики, які безпосередньо або опосередковано впливають на експорт, причини й наслідки розвитку зовнішньої торгівлі та її вплив на національні господарства добре проаналізовані у багатьох працях головним чином західних економістів, присвячених економічній політиці взагалі та її окремим видам, та в монографіях і підручниках з макроекономіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКСПОРТНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок